Selin vurduğu köye TSK helikopteri ile gıda yardımı yapıldı haberi

Bartın'da sağanak sonrası meydana gelen selin köprüyü yıkması nedeniyle ulaşımın kesildiği Kozcağız beldesi Şarköy köyüne Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait helikopterle ihtiyaç malzemesi getirildi. İl genelinde 4 gündür etkili olan sağanak sebebiyle meydana gelen selde Koz.

Selin vurduğu köye TSK helikopteri ile gıda yardımı yapıldı haberi
29 Haziran 2022 - 01:42

Bartın'da sağanak sonrası meydana gelen selin köprüyü yıkması nedeniyle ulaşımın kesildiği Kozcağız beldesi Şarköy köyüne Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait helikopterle ihtiyaç malzemesi getirildi.

İl genelinde 4 gündür etkili olan sağanak sebebiyle meydana gelen selde Kozcağız beldesine bağlı Şarköy köyü Boğaz Mahallesi Köprüsü yıkıldı.

Köprünün yıkılmasının peşinde Şarköy köyü ile ulaşım bağlantısı kesilirken, köye TSK'ye ait helikopterle yiyecek ve gereksinim malzemesi getirildi.

Köyde, düzlük çimenli bir araziye inen helikopterden ekiplerce indirilen malzemeler, sonradan alanda bekleyen köy sakinlerine dağıtıldı.

Yine aynı köye sarp arazilerden ulaşan Bartın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de dün gıda malzemesi dağıtmıştı.

öte taraftan yıkılan köprünün yerine askerler göre yarın seyyar köprü getirileceği ve köprü kurma çalışmalarına başlanacağı öğrenildi. (AA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum