Şansal Büyüka: Pereira Fenerbahçe 'nin hocası değil

Türk futbolunun duayen isimlerinden Şansal Büyüka, D-Smart ’ta yayınlanan Bol ’ca Futbol programının konuğu oldu.

Şansal Büyüka: Pereira Fenerbahçe 'nin hocası değil
30 Kasım 2021 - 13:52

Türk futbolunun duayen isimlerinden Şansal Büyüka, D-Smart ’ta yayınlanan Bol ’ca Futbol programının konuğu oldu. Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ’nın performansını değerlendiren Şansal Büyüka, "Fenerbahçe geçen yıla oranla daha iyi. Geçen yıl son maçta şampiyonluğu kaçırmış olmasına rağmen bu seneki futbol düzenini geçen yıldan daha iyi buluyorum. Vitor Pereira bana göre Fenerbahçe ’nin hocası yok. Ben winner öğretmen gelmesinden yanaydım açık konuşmak gerekirse. Hatta transferden çok hocaya yatırım yapıp kendi ekolünü oluşturacak, kendi futbol düzenini sahaya yansıtıp bunu rakibe kabul ettirecek bir öğretmen bekliyordum. Ben her şeyden önce enerjik oyun isteyen biriyim. O açıdan Perreira beni memnuniyet etmedi. Ali Koç ’u eleştirdiğim 1 numaralı konu Fenerbahçe ’ye değerinde bir santrfor bulamadı. Ali Koç yönetiminin futbolda hiç doğru gitmediğini düşünüyorum" diye konuştu.

"BÜYÜK TAKIMLARDA BÜYÜK HOCALAR DEVIR YAPAR"

Perreira ’nın ’Fenerbahçe Avrupa Ligi ’ni kazanmaya müsait yok ’ sözlerini de değerlendiren Büyüka, "Skandal. Bu takım Aykut Öğretmen döneminde güya final oynadı. 1 kişisel kusur yapmasa ola ki Benfica ’yı da Portekiz ’de eliyordu. Hedefi büyük koyacaksın, büyük adamlarla oynayacaksın. Büyük kulüplerde büyük takımları büyük halk müziği yönetir. Büyük takımlarda büyük hocalar ödev yapar. Büyük takımlarda büyük oyuncular olur" ifadelerini kullandı.

"MESUT HALEN O FİZİK GÜCÜNE ULAŞABİLMİŞ DEĞİL"

Şansal Büyüka, sarı-lacivertli futbolcu Mesut Özil ile ilgili yaptığı değerlendirmede ise, "Mesut geldiğinde 11 ay futbol oynamamış biri vardı. 11 ay oynamamak altından basit kalkılacak bir ağırlık değil. 11 ay oynamadıktan sonra kendini derlemek uzunca bir süre alır, ancak alıyor. Mesut halen o fizik gücüne ulaşabilmiş yok. Galatasaray maçında Mesut ’un attığı gol itibariyle fizik gücünden umutlandım. Topu santranın gerisinden alıp 50 metre sürüşü, bitirişi etkileyiciydi. Mesut ’un oynaması gereken bölge forvet arkası, kenar yok" dedi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum