Şahan Gökbakar'dan tehlike arz eden köpek ırkları için çağrı: Süre uzatılsın

Risk talep eden türler olarak aşina Amerikan Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpeklerin, sahiplerince belediyelerin hayvan bakımevlerinde ya da özel baytar kliniklerinde kısırlaştırılarak, il ve ilçe .

Şahan Gökbakar'dan tehlike arz eden köpek ırkları için çağrı: Süre uzatılsın
15 Ocak 2022 - 03:02

Risk talep eden türler olarak aşina Amerikan Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpeklerin, sahiplerince belediyelerin hayvan bakımevlerinde ya da özel baytar kliniklerinde kısırlaştırılarak, il ve ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alınması için verilen vakit 14 Ocak ’ta sona erdi.

“HASTA, HAMİLE VE AZ ÖNCE YAVRU OLAN KÖPEKLER VAR”

Şahan Gökbakar, sosyal ağ hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, kısırlaştırma şartı için de verilen bu sürenin az olduğuna dikkati çekti. "Hasta olan, hamile olan, az önce yavru olan köpekler var. bir anda olmaz bu işler" diyen Gökbakar, "Zaman uzatılsın rica ediyorum" dedi.

1024xauto

"TEHLİKELİ IRK DİYE BİR ŞEY DEĞIL"

Şahan Gökbakar sosyal ağ hesabından şu mesajı paylaştı:
"Güvenli Olmayan ırklarla ilgili bir yasa çıkartıyorsunuz ve bir tarih koyuyorsunuz. Oysa bu tarih çok erken. Barınaklar eksik. Kısırlaştırma için zaman fazla az. Hasta olan, hamile olan, henüz yavru olan köpekler var. bir anda olmaz bu işler. #14OcakUzatılsın rica ederim.

SHN

Hem tehlikeli insanlar diye bir şey de kabul etmiyorum. Ne Dogolar ne Pitbulllar gördük bebek bakan, çocuklara refakat eden. O köpekleri agresif ülkü getiren de insandır. Yetiştirme tarzıyla alakalı yani. Sen ademoğlu olarak daha tehlikelisin fiilen, unutma."

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum