SADAT'tan açıklama geldi! "Kılıçdaroğlu bizi hedef haline getirdi" - kars haber

Milletlerarası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş (SADAT) Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, "SADAT ne bir paramiliter ordudur ne de milis gücü yetiştirir.

SADAT'tan açıklama geldi! "Kılıçdaroğlu bizi hedef haline getirdi" - kars haber
14 Mayıs 2022 - 00:35

Milletlerarası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş (SADAT) Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, "SADAT ne bir paramiliter ordudur ne de milis gücü yetiştirir. SADAT ’ın çatışma bölgelerinde herhangi bir faaliyeti de bulunmamaktadır.'' dedi.

Beylikdüzü'ndeki SADAT Genel Merkezi'nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun şirketle ilgili iddialarına ilişkin düzenlenen basın toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, Yönetim Kurulu üyeleri Haluk Yıldırım ve Ersan Ergür'ün yanı sıra şirket avukatı Enes Malik Saran katıldı

AA-20220513-27851957-27851956-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_SADAT_GENEL_MERKEZI_ONUNDE_ACIKLAMA_YAPTI

"SİYASİ TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇTİ"

Toplantıda basın açıklamasını okuyan avukat Saran, ''ticari şirket olan müvekkilinin bir siyasi parti lideri ve milletvekilleri tarafından basılmasının, Türk siyasi tarihine kara leke olarak geçtiğini'' söyledi.

Saran, kamuoyundaki iddialarla ilgili şirketin çoğu kişi ve kuruma karşın yasal girişimlerde bulunduğunu belirterek, ''Bu saldırılar, müvekkilimize açılan derdest dava ve soruşturmaları etkilemeyi amaçlamakta ve bununla birlikte müvekkil şirketi saldırıların hedefi haline getirmektedir. Bir belli başlı muhalefet liderinin hak üzerinde kamuoyu baskısı oluşturmayı hedefleyen bir saldırıyı gerçekleştirmesi yürek parçalayıcı bir durumdur." ifadelerini kullandı.

"İDDİASINI İSPATLAMALI"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kadar müvekkil şirkete karşısında çözülmüş tek bir dava bulunmadığını vurgulayan Saran, "CHP kadar, genel başkanlarının iddialarını destekler herhangi bir delil kamuoyu ile paylaşılamamıştır. halbu ki CHP Genel Başkanı'nın böyle bir iddiası vardır, o halde bu iddiasını kanıt yükü sırtına yüklenmiştir." dedi.

AA-20220513-27853807-27853806-SADAT_CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLUNUN_IDDIALARINA_YANIT_VERDI

Saran, SADAT'ın bir meslek yeri ve bir çalışma ofisi olduğunu belirterek, "Dolayısıyla bu saldırı TCK madde 116/2 kapsamında iş yeri dokunulmazlığının ihlali suçunu oluşturmaktadır. Hem müvekkil şirket meslek yeri önünde yapılan basın açıklaması TCK madde 216 zarfında suç teşkil etmektedir. Tüm bu hukuka tutarsız eylemler sebebiyle tarafımızca Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak ve hukuk mahkemelerinde tazminat davası açılacaktır." diye konuştu.

"SALDIRILARIN HEDEFİ HALİNE GELDİK"

Idare Heyeti Başkanı Melih Tanrıverdi ise SADAT'ın, Türk Ticaret Kanunu ’na bağlı olarak faaliyetini sürdüren ticari bir şirket olduğunu kaydetti.

Tanrıverdi, SADAT'ın kurulduğu tarihten bu yana öyle çok maksatlı iftirayla aleyhinde karşıya kaldığını söyleyerek, "SADAT, ne bir paramiliter ordudur ne de milis gücü yetiştirir. SADAT ’ın çatışma bölgelerinde herhangi bir faaliyeti de bulunmamaktadır. SADAT ’ın Suriye iç savaşıyla veya Suriye ’den Türkiye ’ye iltica eden sığınmacılarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." dedi.

SADAT'ın yaklaşan genel seçimlerle ilişkilendirilmesinin, seçim güvenliğine gölge düşürme gayretinden ibaret olduğunu belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu:

"Esas muhalefet partisi genel başkanlığı koltuğunda oturan bir şahıs, bir ticari şirketi kamuoyu nezdinde hedef göstermiş ve terörle yaftalamıştır. Bu açıkça ortaya koymaktadır ki belli başlı muhalefet lideri, en esas evrensel hukuk ilkelerinden nasibini almamıştır. Şirket ve yöneticileri, başlıca muhalefet lideri kadar saldırıların hedefi haline getirilmiştir."

Tanrıverdi, hiçbir Türk vatandaşının evi veya meslek yerinin ana muhalefet partisi liderinin taşkınlık yaparak zorla girebileceği yerler olmadığını söyleyerek, "Şirketimize gerçekleştirilen saldırılara karşı bugüne dek avukatlarımız tarafından yasal süreç kararlılıkla yürütülmekte ve bundan sonradan da kararlılıkla yürütülecektir." diye konuştu. (AA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum