Rusya-Ukrayna savaşı Samsung'u vurdu: Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için "Z" değişikliği! - kars haber

2020'de ilk "Z" markalı cihazı olarak Galaxy Z Flip'i piyasaya süren Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 ile Z markalı aygıt ailesini genişletmişti.

Rusya-Ukrayna savaşı Samsung'u vurdu: Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 için "Z" değişikliği! - kars haber
30 Mart 2022 - 12:52

2020'de ilk "Z" markalı cihazı olarak Galaxy Z Flip'i piyasaya süren Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 ile Z markalı aygıt ailesini genişletmişti. Fakat Samsung, Avrupa'nın bir takım bölgelerinde bu telefonlardan "Z" markasını kaldırıyor gibi görünüyor.

SAMSUNG TELEFONLARININ İSMİNİ DEĞİŞTİRDİ

Samsung'un bir takım Avrupa ülkelerinde katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3'ten "Z" harfini kaldırdığı görüldü. hemen şirketin Litvanya, Estonya ve Letonya sayfalarında sergilenen katlanabilir telefonlarında "Z" harfi yer almıyor. Bunun yerine Galaxy Flip3 ve Galaxy Fold3 adını kullanıyorlar.

Samsung

Ama sosyal medya kullanıcılarının fark ettiği bu değiştirme, yalnızca bir takım ülkelerle sınırlı. Mesela ülkemizde hala Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Fold3 adı kullanılıyor.

Galaxy Z Fold3

SAMSUNG'UN "Z" HAMLESİNİN NEDENİ NE?

Samsung'un Galaxy Flip3 ve Galaxy Fold3 kararı, aralıksız Rus-Ukrayna savaşıyla benzer gibi görünüyor. Biliyorsunuz, Rus askeri kuvvetleri, işgalin başlangıcından bu yanlamasına teçhizatlarında "Z" harfini yaygın olarak kullanıyor.

AW558155_03

Bu genellikle Rus zaferinin simgesi olarak kabul ediliyor ve bir takım ülkelerde hoş görülmüyor. Mesela Almanya, "Z" harfinin bir arma olarak kullanılmasını bir suç olarak duyuru etmişti.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum