Rusya, güvenlik tekliflerine ilişkin ABD'nin yazılmış yanıtını aldı haberi

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, ABD ’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan ’ın bakanlık binasına geldiği belirtildi. Sullivan ’ın, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko ile görüştüğü bilgisine yer verilen açıklamada, "AB.

Rusya, güvenlik tekliflerine ilişkin ABD'nin yazılmış yanıtını aldı haberi
26 Ocak 2022 - 22:43

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılmış açıklamada, ABD ’nin Moskova Büyükelçisi John Sullivan ’ın bakanlık binasına geldiği belirtildi.

Sullivan ’ın, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Gruşko ile görüştüğü bilgisine yer verilen açıklamada, "ABD Büyükelçisi, Rusya ’nın güvenlik tekliflerine ilişkin ABD ’nin yazılmış yanıtını teslim etti." ifadesi kullanıldı.

ABD'DEN İLK AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanı Blinken konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "ABD ve müttefiklerinin tüm endişelerini Rusya'ya ilettik. Diyaloğa açık olduğumuzu ve diplomasiyi seçim ettiğimizi söyledik." ifadelerini kullandı. Blinken hem, "Mektupta Rusların taleplerine yanıtlarımız ve onlardan beklentilerimiz var. Nasıl yanıt vereceği Rusya ’ya kalmış." dedi.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum