Rahim yıkama işlemi gebelik şansını artırıyor

Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek uzmanı Prof. Diyarbakır'da özel bir hastanede görev yapmaktadır. Dr. Hakan Çoksüer, mideyi yıkamanın hamilelik şansını artırdığını açıkladı.

Rahim yıkama işlemi gebelik şansını artırıyor
05 Ağustos 2022 - 12:31
Rahim yıkama işlemi gebelik şansını artırıyor, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek uzmanı Prof. Diyarbakır'da özel bir hastanede görev yapmaktadır. Dr. Hakan Çoksüer, mideyi yıkamanın hamilelik şansını artırdığını açıkladı.
Prof. Dr. Hakan Çoksüer, halk arasında rahmin yıkanması olarak adlandırılan histereskopinin bir bebek sahibi olma ya da jinekolojik sorunları tedavi etme yöntemi olduğunu söyledi. Dr. Her türlü kanama şikayetlerinde, adet düzensizliklerinde, ağrı durumlarında, rahim miyom ve polip gibi patolojilerde, doğumsal anomalilerde, tekrarlayan gebelik kayıplarında, ipi kopmuş spirallerin çıkarılmasında, rahimde yapışıklıklarda hem teşhis hem de tedavi amaçlı kullanılır ve kullanılır. varoluşta. midede bir zar. Çocuk sahibi olmak için doğurganlık tedavisi yöntemlerine yönelen çiftlerde, nedenlerin 1/3'ü kadın, 1/3'ü erkek ve 1/3'ü ise her ikisine bağlı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bir kadının yorgunluğuna neden olan faktörler arasında rahimden kaynaklanan bazı problemler vardır. Bu hasta grubunda rahimde miyomlar, polipler ve rahimde doğuştan şekil bozuklukları olabilir.
Dr. Çoksüer, "Çocuk sahibi olamayan hastalarda, polip, myom, aşırı kanama, iç yapışıklıklar, rahim içinde zarları olanlarda; Anne karnında spirali kaybetmiş kişiler ve anne karnında doğuştan anomalisi olanlar bu işleme hastadır. İç ve rahim duvarı hastalıkları histereskopi ile güvenle teşhis edilir ve aynı yöntemle tedavi edilir. Tüp bebek tedavisi sonucunda başarılı bir gebelik elde etmek için rahmin embriyoyu kabul edebilmesi önemlidir. Rahim ağzında darlık, zarlar, rahimdeki polipler, miyom ve yapışıklıklar gibi problemler embriyonun tutunmasını engelleyebilir. Ayrıca postmenopozal dönemde kanaması olan hastalarda ve fokal lezyonu olan hastalarda histeroskopi yapılabilir.

"Rahim ağzını yıkamak hamilelik riskini azaltır"
Polip ve miyom gibi lezyonlar veya düşüklere neden olabilecek rahim iç zarı yaralanması gibi lezyonların çıkarılmasıyla normal gebelik şansının artırılabileceğini değerlendiren Dr. Çoksüer, “Histeroskopi çok nadir bir işlem. En büyük avantajı doğal olarak vajinal yoldan yapıldığı için rahim içinin kesilmeden değerlendirilebilmesidir. Aynı gün taburcu olan hastalar çok kısa sürede günlük hayatlarına dönebilmektedir. Histereskopi çok ağrılı olmamakla birlikte oldukça hasta dostu bir işlemdir. Tanısal histeroskopiden sonra fazla zaman kalmaz, hemen hamile kalmak mümkündür. Histereskopi ameliyatından sonra yapılan işleme bağlı olarak gebelik oluşabilir. Rahim içi kitle rahim boşluğunun sınırlarını ihlal ederse, embriyonun rahme yapışmasını olumsuz etkileyebilir. Embriyonun implantasyonunu ve büyümesini olumsuz etkileyerek felce neden olabilirler.
Rahim yıkama işlemi gebelik şansını artırıyor

Geniş bir şekilde, Rahim yıkama işlemi gebelik şansını artırıyor başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum