Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'nin spor altyapısı için yürütülen Anadolu Yıldızlar Ligi'nde Türkiye Ragbi Finali Denizli tarafından yapılacak.

Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
05 Ağustos 2022 - 17:56
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'nin spor altyapısı için yürütülen Anadolu Yıldızlar Ligi'nde Türkiye Ragbi Finali Denizli tarafından yapılacak.
Sporu yaygınlaştırmak, milli kulüp ve takımların altyapısını oluşturmak amacıyla 9 yıldır yürütülen Anadolu Yıldızlar Ligi projesi kapsamında sezon finali Denizli'nin ev sahipliğinde yapılacak.

Ragbi finaline 28 takımdan 472 sporcu katılacak
9-13 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak olan organizasyon için hazırlıklar devam etmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve desteklenecek yarışmalara 28 takımdan 472 sporcunun katılacağı açıklandı. 16 erkek takımı ve 12 kız takımı Türkiye şampiyonu olmak için çalışacak.

Kınıkli mevkiinde açılış töreni
Analig Rugby Türkiye Finali, Kınıkli Futbol Sahası ve Şemikler Futbol Sahası olmak üzere iki farklı alanda 5 gün sürecek. Açılış töreni 9 Ağustos Salı günü saat 10:00'da Kınıklı Futbol Sahası'nda PAÜ hastaneleri önünde gerçekleştirilecek. Ankara - Aksaray - Antalya - Bursa - Tokat - Denizli - Edirne - Van - Bartın - Konya - Osmaniye - İstanbul - Eskişehir - Eden - Diyarbakır - Kocaeli erkek ve Kastamonu takımlarında - Ordu - Denizli - Tokat - Antalya - Konya - Diyarbakır - Eskişehir . - Eden - Kocaeli - Samsun - Ankara takımları katılacak.

Türkiye'nin Analig ile oynadığı oyun kazanmaya devam ediyor
Denizli Spor ve Gençlik Direktörü Ömer İlman, Anadolu Yıldızlar Ligi'nin Türk sporunda kalıcı, verimli ve başarılı bir sistem kurmayı planladığını ve bu projenin 9 yıldır başarıyla uygulandığını belirtti. İlman, son dönemde Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Denizli'de birçok önemli etkinlik düzenlediklerini belirterek, Türk yıldız adaylarını bir kez daha ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. İlman, yeni sezonda ilimizdeki spor tesislerini artırmaya çalıştıklarını belirterek, Denizli'yi sanayide marka şehir, sporda marka şehir yapmak hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. İlman, tüm sporcuları müsabakaları izlemeye çağırdı.
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak
Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak

Geniş bir şekilde, Ragbi Türkiye Şampiyonasına Denizli ev sahipliği yapacak başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum