PKK'ya büyük darbe! Eren operasyonlarında etkisiz hale getirilen 9 teröristten 3'ü turuncu, 2'si gri kategoride

Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonu dahilinde Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığına alt Jandarma Komando ve JÖH birliklerince bir mağarada etkisiz ayla getirilen 9 teröristten 3 ’ünün turuncu, 2 ’sinin ise gri kategoride olduğu belirlenmişti.

PKK'ya büyük darbe! Eren operasyonlarında etkisiz hale getirilen 9 teröristten 3'ü turuncu, 2'si gri kategoride
05 Aralık 2021 - 15:06

Eren Kış-6 Mercan Dağları Operasyonu dahilinde Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında İl Jandarma Komutanlığına alt Jandarma Komando ve JÖH birliklerince bir mağarada etkisiz ayla getirilen 9 teröristten 3 ’ünün turuncu, 2 ’sinin ise gri kategoride olduğu belirlenmişti. Etkisiz ülkü getirilen teröristlerden birinin Tunceli Ovacık kırsalında güya sorumlu seviyede faaliyet belirten ve terörden arananlar Listesinde 1 milyon liraya kadar ödülle “turuncu” kategoride bulunan Munzur kod adlı Âlem Söylemez olduğu öğrenildi. Terörist Söylemez ’in uzun süreden beri Ovacık kırsalında faaliyet gösterdiği, ilk önce yol kesme/araç yakma eylemleri almak üzere bölgede meydana gelen çoğu terör eyleminin planlayıcısı olduğu öğrenildi. Terörist Söylemez'in 26 Eylül 2015 tarihinde Tunceli il merkez kırsalında icra edilen operasyonda Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel ’in şehit edilmesi eylemini gerçekleştiren terörist grup içerisinde de yer aldığı belirtildi.

3'ü TURUNCU, 2'si GRİ KATEGORİDE YER ALIYOR

Örgütün Tunceli kırsalındaki iddiaya göre kadın sorumlusu da etkisiz hale getirildi
Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerden ikisinin ise Tunceli kırsalında örgütün güya kadın sorumlusu olarak etkinlik yürüten ve terörden arananlarda “turuncu” kategoride bulunan Veroz kod adlı Çağla Yeleser ile Tunceli Hozat kırsalında güya sorumlu düzeyde faaliyet yürüten “turuncu” kategorideki Jinda Jin kod adlı Mihriban Soy olduğu tespit edildi. Etkisiz ayla getirilen öteki teröristlerin Tunceli Hozat ve Ovacık kırsalında faaliyet yürüten ve terörden arananlarda 500 bin liraya kadar ödülle “gri” kategoride bulunan Nuda Karker kod adlı Güldane Karaer, Rojin Adıyaman kod adlı Hasret Ülger olduğu belirlendi.

AW483697_02

BİRÇOK TERÖR EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRDİLER

Etkisiz ülkü getirilen 9 teröristin bilhassa 2015-2016 yılları arasında Tunceli Ovacık ve Hozat ilçelerinde yol kesme, araç yakma, millet kurum kuruluşlarına ait binalar ile emniyet güçlerine ait yapı, tesis ve araçlara yönelik birçok terör eylemini gerçekleştirdikleri öğrenildi.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum