Özgür Demirtaş ekonomi videosunu paylaştı sosyal medya yıkıldı: 'İlkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatacağım' dedi 1 milyondan fazla kişi izledi! haberi

'Ekonomik açıdan fantastik bir döneme girdik' diyen Prof.

Özgür Demirtaş ekonomi videosunu paylaştı sosyal medya yıkıldı: 'İlkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatacağım' dedi 1 milyondan fazla kişi izledi! haberi
27 Haziran 2022 - 19:40

'Ekonomik açıdan fantastik bir döneme girdik' diyen Prof. Dr. Özgürlük Demirtaş; paylaştığı videoyla gündem oldu. 'İlkokul mezunlarının anlayacağı şekilde anlatacağım' diyerek BDDK kararlarını ve Kur Korumalı Mevduat Fonu çalışmasını eleştiren Demirtaş; hazinenin parasının dağıtıldığını çözümün bu olmadığını belirtti.

İŞTE 1 MİLYONDAN POZITIF İZLENEN O VİDEODAN KESİTLER...

'İnanılmaz bir döneme girdik. 24 Ocak 2022'de BDDK bazı kararlar açıkladı. 900 bin dolardan fazla hesabınızda para varsa bu şirketlerin kredi kullanımı yasaklandı. Şirketlere 900 bin dolardan fazla dövizini bozdurma kuralı getirildi. Türkiye'deki birçok şirket günlük giderler için kredi çeker. 900 bin dolar orta ölçekli bir firma için küçük bir sayı.

'AH CANIM ARKADAŞIM O İŞLER ÖYLE KOLAY OLSAYDI...'

Bu iyi bir şey değil mi? Ah benim canım arkadaşım o işler pek kolay olsaydı kimse döviz sıkıntısı yaşamazdı. Çağrıda Bulunmak ki o işler pek olmuyor. o kadar basit olsaydı ekonomi kitapları yazılmazdı. İthalat yapılması gerekiyor. Bunun sonunda ne olacak arkadaşlar? Herkese uyarılarda buluyorum lakin işe yaramadı.

ÖZGÜR 1

'HAZİNENİN PARASINI DAĞITIYORLAR, ÇÖZÜM BU DEĞİL!'

Keşke söylediklerim doğru çıkmasaydı. Türkiye'de çok uzun süredir dolar artıyor. İnsanlar dolar alıyor çünkü enflasyondan korunmak istiyor. Kur korumalı mevduat diye bir şey çıktı. Bu mevduattan sonradan dolar düştü, sonra tekrar yükseldi. Kur korumalı mevduat lirasına yatırılan paraların bize zararı çok yüksek. Bu parayı kim ödüyor, define! Hazinenin parası vatandaşın parası. Çözüm bu yok arkadaşlar.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ: 'EKONOMİ SİYASET, DİN, DİL İŞİ DEĞİLDİR GÜVEN İŞİDİR'

Bir bardak suyu aldınız başka bir bardağa boşalttınız. Kur korumalı mevduat doların ta kendisi. Zaten hemen gidip dolar alacaklar. Siz şirketleri zorladınız mevduata geçtiniz, o zarar giderek daha da artacak. Bu çıkar yol değil. Ekonomi siyaset işi değildir, ekonomi din işi dil işi değildir. Ekonomi güvendir. Güveni bozarsanız problem yaşarsınız. Bu işin sonu ne olacak? Eğer düşünceniz seçime değin gidelim de ardından ne olursa olsunsa ah bize! Bir takvim değil on takvim yüz yıllık planlar yapmalıyız.'

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum