Osman Zeki Korkmaz: "Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar"

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, "İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular akıllarında ağır oynadı. Golü yedikten sonra 'iyi' dedim. İlk yarı daha farklı olabilirdi" dedi.

Osman Zeki Korkmaz: "Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar"
06 Ağustos 2022 - 00:23
Osman Zeki Korkmaz: “Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar”, En son ajansdan gelen bilgilere göre: İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, "İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular akıllarında ağır oynadı. Golü yedikten sonra 'iyi' dedim. İlk yarı daha farklı olabilirdi" dedi.
İstanbulspor, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Trabzonspor'a 2-0 mağlup oldu. Maçın ardından İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Güçlü bir takıma karşı mücadele ettiklerini söyleyen Korkmaz, "Geçen sezon 1. ligde kendi oyun stiline sahip olan takım, güçlü organizasyona sahip oyunculara ve güçlü antrenmanlar almış yetenekli oyunculara karşı fark yarattık. Cuma günü. organizasyon içindeki süreç ve sezon boyunca oynanan maçlar. 29 Haziran'dan bugüne hazırlık sürecinde fiziki taktik hazırlıklar yaptık. Zihinsel hazırlıklarımızı geliştirmemiz gerekiyordu. İlk yarıda 30 dakika mental olarak yorulduk. Futbolcular akıllarında ağır oynadı. Golü yedikten sonra 'iyi' dedim. İlk yarı daha farklı olabilirdi. Uyarılardan sonra oyuna başladık. 3. defansı hedefledik ama 5. sıraya geri düştük. 30 dakika bekledik. Maçın psikolojisini kaybettik. İkinci yarı daha iyi oynadık. Girdiğimiz pozisyonlar bizi tatmin etmedi. İstedikleri grupların saldırılarını gerçekleştiremedik. 1. ligde gol atamayan takımız. Bugün iki golü de toptan attık. Topumuzu planımıza göre korumadık. Finalde bizim için iyi bir test oldu. Genel olarak üretken değildik ama transfer yapmadan kaleci ile gelen bir takım var. Geçen senenin şampiyonunu oynadık. Farklı bir mesaj verdik. Alt lig ile üst lig arasındaki farkı gösterdiğimizi düşünüyorum" dedi.
Osman Zeki Korkmaz, ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirterek, yönetime isim ve alternatifler sunduklarını, mevcut oyunculara dikkat ettiklerini söyledi.

Geniş bir şekilde, Osman Zeki Korkmaz: “Futbolcular zihinlerinde büyük ağırlıkla oynadılar” başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum