Okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başladı

Kastamonu'nun Dada Mahallesi'nde depreme dayanamayacak durumda olan okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başlatıldı.

Okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başladı
06 Ağustos 2022 - 10:54
Okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başladı, En son ajansdan gelen bilgilere göre: Kastamonu'nun Dada Mahallesi'nde depreme dayanamayacak durumda olan okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başlatıldı.
Kastamonu'nun Dada ilçesinde, Kastamonu'nun Dada ilçesinde depremle mücadele eden Miralay Halit Bey İlköğretim Okulu ve Atatürk Ortaokulu binasında daha önce yapılan araştırmalar sonucunda tahliye çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda yapılacak çalışmaların 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde tamamlanması beklenmektedir.
Dada İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Şirin, deprem güçlendirme çalışmalarının eğitim üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için her türlü önlemin alındığını ve öğrencilerin bu anlamda mağdur olmaması gerektiğini belirtti.
Okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başladı

Geniş bir şekilde, Okullarda deprem güçlendirme çalışmaları başladı başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum