Öğretmen ataması ne zaman yapılacak 2022? MEB öğretmen ataması olacak mı? 2022 Öğretmen ataması ne zaman olur? - kars haber

Öğretmen atamaları kuşkusuz milyonlarca öğretmenin gündemini oluşturan en önemli konuların başında geliyor.

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak 2022? MEB öğretmen ataması olacak mı? 2022 Öğretmen ataması ne zaman olur? - kars haber
30 Mart 2022 - 17:20

Öğretmen atamaları kuşkusuz milyonlarca öğretmenin gündemini oluşturan en önemli konuların başında geliyor. Bu konu ile ilgili geçtiğimiz haftalarda atama müjdesini açıklayan Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer "Şu an fazla detaya girmiyorum fakat ‘ödev olmayacak ’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Görev olacak” biçiminde konuşmuştu. Öğretmen atamalarına yönelik ayrıntılı bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz...

2022 ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Şu lahza fazla detaya girmiyorum lakin ‘atama olmayacak ’ spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Tahsis olacak” dedi. 2021 KPSS atamalarının yapılacağını bildiren Bakan Özer, "Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. " dedi.

ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Bakan Mahmut Özer'in açıklaması şöyle; "Biz öğretmen istihdamını önemsiyoruz. Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. 2021 KPSS ataması elbet olacak. En fazla ihtiyacı olan okula en fazla ücreti, tahsis aktarımını yaptık. Bizim okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dair sorunumuz değil. Bu yıl yapılacak öğretmen ataması için çalışmaların devam ettiğini de söyleyen Özer, “Hoca ataması yapacağız. Devir takviminin ilerleyen haftalarda Ulusal Eğitim Bakanlığı kadar netleşmesi bekleniyor."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 29 Mart tarihinde katıldığı bir canlı yayında atamalar hakkında şunları söylemişti; "Biz öğretmen istihdamını önemsiyoruz. Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. 2021 KPSS ataması elbet olacak. En fazla ihtiyacı olan okula en fazla ücreti, tahsis aktarımını yaptık. Bizim okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dair sorunumuz yok."

HOCA ATAMASI KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Tahsis takvimi ile beraber kadro ve branş dağılımı netlik kazanmış olacak. Ocak ayında yapılan 15 bin hoca atamasında an fazla tahsis 2 bin 175 kişiyle sınıf öğretmenliği alanında olmuştu. Bin 755 kontenjan özel eğitim öğretmenliği, bin 302 kontenjan da okul öncesi öğretmenliğine ayrıldı. Öğretmenlik için atamaya teşkil eden 110 alandan her biri için de kontenjan belirlendi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum