Netflix'ten dikkat çeken hamle! Abone sayısında tarihi bir düşüş yaşamıştı haberi

Netflix, en son finansal raporunda on yıldan uzun bir süredir öncelikle abone kaybettiğini bildirmişti.

Netflix'ten dikkat çeken hamle! Abone sayısında tarihi bir düşüş yaşamıştı haberi
18 Mayıs 2022 - 19:51

Netflix, en son finansal raporunda on yıldan uzun bir süredir öncelikle abone kaybettiğini bildirmişti. Platformun abone düşüşünü durdurmak ve gelirinde kayıp yaşamayı engellemek nedeniyle parola paylaşımı konusunda adım atacağı, yerinde fiyatlı reklamlı bir seçenek eklemeyi planladığı ve canlı yayın seçeneği eklemeyi düşündüğü gibi çoğu bahis ortaya atılmıştı. Hemen ise Netflix'in bir takım çalışanlarıyla yollarını ayırdığı bildirildi.

TARİHİ DÜŞÜŞ YAŞAMIŞTI! NETFLİX'TEN YENİ HAMLE

Deadline'ın bildirdiğine göre Netflix, çoğu ABD merkezli 150 personelini işten çıkardı. Platformun bu hamlesi, abone sayısında yaşanan tarihi düşüşün peşinde maliyetleri azaltma çabası olarak görüldü.

Netflix-1

AÇIKLAMA GELDİ: "İŞTEN ÇIKARMALAR BUNA BAĞLI"

Bir şirket sözcüsü ise işten çıkarmaların aracısız Netflix'in kazanç artışındaki yavaşlamaya emrindeki olduğunu söyledi. Analistler, Netflix'in önümüzdeki çeyrekte 2 milyon abone daha kaybetmeyi beklediğini belirtiyor.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum