Murat Ongun görevden mi alındı? Murat Ongun kimdir? Murat Ongun kaç yaşında ve nerelidir? haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sözcüsü Murat Ongun ’un istifa ettiği haberleri sosyal medyanın gündemindeydi.

Murat Ongun görevden mi alındı? Murat Ongun kimdir? Murat Ongun kaç yaşında ve nerelidir? haberi
18 Mayıs 2022 - 17:36

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sözcüsü Murat Ongun ’un istifa ettiği haberleri sosyal medyanın gündemindeydi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) sıcak saatler yaşanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kritik anlarda karıştığı skandallarla gündeme gelen İBB Sözcüsü Murat Ongun'u görevden aldığı, bunun için İBB sözcülüğü birimini kaldırdığı öne sürüldü. İşte İBB ve CHP'yi karıştıran Murat Ongun hakkında yaşanan detaylar...

MURAT ONGUN KİMDİR?

Murat Ongun 1975 yılında Ankara'da dünyaya gelmesinin arkasından kalan eğitimini Giresun'da tamamladı. Peşinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazandı ve Ankara'ya yerleşti. Mezuniyetinden daha sonra Ankara'daki Show bürosunda muhabir olarak çalışmaya başladı. Arkasında İstanbul'a yerleşti ve burada Star TV ve ATV için çalıştı.

türk TV'nin kuruluşu ile birkaç sene bu televizyon için keza muhabir, hem de yönetici olarak çalıştı. Kanalın satılmasının ardındaki içinden gelerek ayrılarak kurucusu olduğu bir dijital gazete için yazılar yazdı ve yöneticiliğini yaptı. 2012'ten 2014'e değin CNN Türk'te yayınlanan bir programda sunuculuk yaptı.

2014 yılında dönemin Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için çalışmaya başladı. İmamoğlu'nun İBB başkanı seçilmesiyle basın, yayın ve halkla ilişkiler danışmanı olarak görevlendirildi. "Medyanın İç Savaşı" ve "Karanlık Hikaye" isimli iki kitabı bulunmaktadır.

MURAT ONGUN GÖREVDEN Mİ ALINDI?

Ekrem İmamoğlu konu ile açıklamada bulundu.
İmamoğlu, "Konuştuğumuz konuların aralarında fazla küçük bir konu. Murat Ongun benim paha biçilmez bir yol arkadaşımdır. Başka görevleri vardır. Daha önce benim kararımla sözcülük makamı kurmayı uygun görmüştüm. acilen gördüğüm ortamda sözcülük makamının bazı sonuçlarından dolayı, toplumun da buna gösterdiği refleksten, ne yazık ama siyasi rakiplerimizin de bu alanda dezenformasyon oluşturma çabasından dolayı ben sözcülük makamını kaldırdım, hemen böyle bir makam değil. Murat Bey de diğer işlerine bakıyor" dedi.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum