Usta Gazeteci Muharrem Yerli hayatını kaybetti

Kuzeydoğu Kars Gazeteciler Cemiyeti üyesi Gazeteci Muharrem Yerli hayatını kaybetti.

Usta Gazeteci Muharrem Yerli hayatını kaybetti
10 Mayıs 2022 - 17:21 - Güncelleme: 10 Mayıs 2022 - 17:22
Yaklaşık 30 yıldır kentte gazetecilik yapan, Serhat TV'de program yapımcısı, haber yönetmeni ve editör olarak çalışan Muharrem Yerli, 2004 yılında Kars Bora gazetesini kuran ve yerel gazetesinden yayın hayatına devam eden Muharrem Yerli kalp krizi geçirdi. sabah Faikbey Caddesi'ndeki evinden çarşıya giderken.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen 112 acil sağlık ekipleri, ambulansla ilk müdahaleyi yaparak Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

Uzman doktorların tüm çabalarına rağmen gazeteci Yerli kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.
56 yaşındaki ve 2 çocuk babası Yerli'nin cenazesi yarın Arpaçay ilçesine bağlı Polat köyünde defnedilecek.

Kuzeydoğu Kars Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yargıç Harmankaya ise Muharrem Yerli'nin vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Başkan Harmankaya, “Toplum olarak büyük bir üzüntü içindeyiz, usta bir gazeteci arkadaşımızı kaybettik. Bizler ve bölge halkı kendisini her zaman güzel duygularla, basın camiasına ve ailesine başsağlığı dileklerimizle hatırlayacağız.

Muharrem Yerli
 

Muharrem Yerli Kim?


Muharrem Yerli Kim: Şair ve yazar. 1966 yılında Polatköy/Arpaçay/Kars'ta doğdu. İlkokulu kendi köyünde, ortaokulu ve liseyi Arpaçay'da okudu. Muharrem Yerli Askerden döndükten sonra Kars'ta yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı (1989). Gazetecilik mesleğine daha sonra yerleştiği İstanbul'da devam etti. Henüz şiirlerini yayımlamadı. Gülü Kim Kopardı (1991) adlı bir deneme kitabı var.

Muharrem Yerli

Muharrem Yerli

Muharrem Yerli


Serhat Tv Ailesi'nin bir parçasını kaybetme üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, sevenlerine Sabır ve Başsağlığı diliyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum