Mısır Milli Takımı'na saldırdılar! "Irkçılık, yaralanma..." - kars haber

Darı Futbol Federasyonu, 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri'nde Senegal'le oynadıkları ve penaltı atışları sonucunda finallere gitme şansını yitirdikleri play-off turu rövanş maçı öncesinde yıldız oyuncuları Muhammed Salah ve ekip arkadaşlarına ırkçılık yapıldığı i.

Mısır Milli Takımı'na saldırdılar! "Irkçılık, yaralanma..." - kars haber
30 Mart 2022 - 19:34

Darı Futbol Federasyonu, 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri'nde Senegal'le oynadıkları ve penaltı atışları sonucunda finallere gitme şansını yitirdikleri play-off turu rövanş maçı öncesinde yıldız oyuncuları Muhammed Salah ve ekip arkadaşlarına ırkçılık yapıldığı iddiasıyla FIFA'ya başvurduğunu duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamada, söz konusu maç öncesinde Senegalli taraftarların bulunduğu tribünlere özellikle Salah ve bazı Mısırlı oyuncuları hedef alan ırkçılık içerikli pankartlar asıldığı belirtildi.

BAZI OYUNCULAR YARALANDI

2022-03-26T104309Z_366439837_RC2X9T92UI24_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-AFRICA

Takım kafilesini içeren otobüse rastlama öncesinde bir takım Senegalli taraftarlarca saldırı düzenlendiği ve aracın camlarının kırılması sebebiyle bir takım oyuncuların hafif yaralandığı da kaydedildi. Mısırlı oyuncular uğraş öncesi ısınmak için sahaya çıktığında tribünlerden şişe ve taş fırlatıldığı, bu olayların video ve fotoğraflarla tescil altına alındığı da vurgulandı.

KULLANIM YAPILDI

Mısır, laf konusu saldırılar sebebiyle Senegal karşısında FIFA ve Afrika Futbol Konfederasyonuna (CAF) başvuruda bulunduğunu da belirtti.

Mısır'ın evinde 1-0 kazandığı maçın rövanşında Senegal, konuk ettiği rakibine 90 dakika sonunda benzer skorla menfaat sağlamış ve uzatma bölümünde gol olmayan maçı konut sahibi takım, penaltılar sonunda 3-1 kazanarak 2022 Dünya Kupası'na katılım hakkı elde etmişti. Maçın son bölümünde penaltı kullanan Mısırlı oyuncuların gözlerine tribünlerden lazer tutulurken, Salah ve Galatasaraylı Mustafa Muhammed, penaltıyı golle sonuçlandıramayan oyuncular aralarında yer almıştı.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum