Minare fırtınaya dayanamadı!

Meteoroloji'nin uyarıları sonrası dün Kocaeli'de şiddetli fırtına etkin oldu.

Minare fırtınaya dayanamadı!
30 Kasım 2021 - 13:47

Meteoroloji'nin uyarıları sonrası dün Kocaeli'de şiddetli fırtına etkin oldu. Rüzgar hızının 105 kilometreye çıktığı Kocaeli'de, dün gece kasırga nedeniyle 123 çatı uçtu, 25 ağaç ve kutup devrildi, tabelalar düştü, su taşkınları meydana geldi. Yeniden rüzgarın şiddetiyle 14 sera ve 6 araç hasar fark etti, 2 minare yıkıldı, 11 tekne battı ve 60 trafoda elektrik kesintisi yaşandı. Şehir genelinde toplamda 195 olayın meydana geldiği gün her tarafında, 8 kişi yaralandı, 1 kişi ise çatıdan düşmesi nedeniyle hayatını kaybetti.

MİNARE RÜZGARA DAYANAMADI

İzmit Arızlı Mahallesi'nde yer alan Arızlı Camii'nin minaresi, dün akşam saatlerinde etkin olan fırtınaya dayanamayarak yan yattı. Minarenin alt yattığını görenlerin ihbarı üstüne bölgeye AFAD, jandarma, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ast itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede durum yerine gelen ekipler, cami çevresinde bulunan evleri tahliye etti. Bölgede jandarma ve belediye ekiplerinin güvenlik önlemleri sürüyor.

Sarıcalar Cami minaresi ise adamakıllı yıkıldı.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum