Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali için Ankara'da tören

Dün akşam yaşamını yitiren siyasetçi ve yazar Aykut Edibali için Hacı Bayram Camisi ’nde cenaze töreni düzenlendi.

Millet Partisi Genel Başkanı Aykut Edibali için Ankara'da tören
15 Ocak 2022 - 17:33

Dün akşam yaşamını yitiren siyasetçi ve yazar Aykut Edibali için Hacı Bayram Camisi ’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, eşi Filiz, oğulları Ahmet, Mehmet ve kızı Rahime Edibali'nin yanı sıra, Hak Bakanı Abdulhamit Gül, Halkçı Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ve vatandaşlar katıldı. Cenazede Edibali'nin oğulları taziye dileklerini kabul etti. Aykut Edibali için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Edibali'nin eşi Filiz Edibali, cenaze namazında ön sırada saf tuttu.

865b4bdf59fb1ce8addd1aeb75652a90

TBMM'DE DE TÖREN DÜZENLENDİ

Edibali için ikinci merasim TBMM'de düzenlendi. TBMM'deki törene aile yakınlarının yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup başkan vekilleri, milletvekilleri ve siyasetçiler katıldı. Törende Edibali için hürmet duruşunda bulunuldu, dua edildi.

Edibali'nin cenazesi, yarın İstanbul'da Marmara İlahiyat Camii ’nde düzenlenecek törenin gerisinde Üsküdar Nakkaştepe Mezarlığı'nda defnedilecek.

99889ac45dd169cecc9981c6be1f39ac

YENİDEN MİLLİ MÜCADELE HAREKETİNİ BAŞLATTI

Aykut Edibali, birincil ve orta öğrenimini Afyon ’da tamamlayıp, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve Tekrar Milli Çaba ismiyle yeni bir siyasi hareket başlattı. Baştan Milli Çaba, Bayrak, Pınar, Çınar, Gerçek ve Çağrı gibi dergilerde yazılar yazdı. Yeniden Ulusal Çaba kadroları, 1984 yılında Islahatçı Demokrasi Partisi'ni kurdu ve bu partide Aykut Edibali, Kurucu Genel Başkan olarak tahsis aldı. 1991 yılında 'üçlü ittifak' diye anılan Rahatlık Partisi, Milliyetçi Alıştırma Partisi ve Islahatçı Demokrasi Partisi arasındaki iş birliğinde yer aldı. Kayseri milletvekili olarak 19'uncu dönemde TBMM ’ye girdi. Arkasında Ahali Partisi'nin genel başkanlığına seçildi.

DHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum