MHP'de kritik MYK toplantısı! Devlet Bahçeli'den döviz kuru açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Merkez Idare Heyeti toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin başkanlığında yapıldı.

MHP'de kritik MYK toplantısı! Devlet Bahçeli'den döviz kuru açıklaması
25 Kasım 2021 - 15:49

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Merkez Idare Heyeti toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin başkanlığında yapıldı. Döviz kurundaki yükseliş ve muhalefetin erken tercih çağrıları sonrası yapılan kritik görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

Toplantının peşinde izah etme yapan Bahçeli şunları açıklama etti:

"MHP Merkez Idare Heyeti ve Merkez Disiplin Kurulu iki taraflı toplantısı, dava arkadaşlarımızın iştirakleri ile gerçekleştirildi. Gündemdeki sıcak konu başlıkları ayrıntılı olarak görüşülmüştür. Faiz ve enflasyondaki gelişmeler de ele alınmıştır.

"TARİHİ BİR HATANIN İÇİNE SÜRÜKLENMİŞLERDİR"

Provokatif tahrikler sahneye ve sokağa tutunmak için tetikte beklemektedir. Türkiye'yi küstahça hizaya getirmek için tertip içine girenler, Irak ve Suriye kuzeyinde, Libya'da, Karabağ'da, Mavi Vatan'da ve terörle mücadelede elde edilen kazanımlardan taviz vermemizi gözlemektedir. Buna sessiz ve seyirci kalmamız, hayatın ve fikriyatımızın doğasına aykırıdır. Döviz piyasasındaki istikrarsızlıklar üzerinden Türkiye'yi düşürmeye projelendirilen siyaset anlayışı gemi azıya almıştır. Güvenilmez ve şuursuz muhalefet partileri, siyasi ikbal arayışlarına gizlenerek tarihi bir hatanın içine sürüklenmişlerdir. Covid-19 küresel ticaretin işleyişini, ülkeler arası ilişkilerin insicamını sarsmış hatta sakatlamıştır.

"KİMİN İŞ BİRLİĞİNDE OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR"

Hesaplı büyümedeki göz kamaştırıcı artma, ihracattaki rekor yükseliş, ülkemizin girdaptan kurtulduğuna işarettir. Bu kapsamda CHP fırsatçıdır. Erken seçimden diğer söyleyeceği bir şey bulunmayan zillet ittifakının esas ve alt ortakları, Türkiye aleyhine planlı bir hareketlenme içindedir. Türk Milleti bu iğrenç gelişmeleri yakından izlemektedir. Dövizin fiyatı özgür piyasa şartlarında oluşurken zilletin ittifakının etiket fiyatı da yabancı başkentlerde belirlenmiştir. Terörist Demirtaş'ın Kılıçdaroğlu'nun helalleşme pasını alarak iç uzlaştırma için ifade etmesi kimin iş birliğinde olduğunu göstermiştir.

"TÜRKİYE DÖVİZ SABOTAJLARINA YENİLMEYECEKTİR"

Cumhuriyet tarihinde böyle bir eziklik ve erdemsizlik hiç görülmemiştir. Kılıçdaroğlu'nun partisinin olağanüstü MYK toplantısından sonradan yaptığı kokuşmuş açıklamanın referansı HDP'dir, Demirtaş'tır, PKK örgütüdür. Onların emir ettiği ne varsa sahiplenerek sahaya inmeye karar vermiştir. Müfteri Kılıçdaroğlu, ana kaosu kendi partisinde yaşadığını görmeyecek kadar körleşmiştir. Türkiye döviz sabotajlarına yenilmeyecektir, terör örgütlerine pes etmeyecektir. Faiz lobisine eğilmeyecektir. Türkiye yaşam pahalılığına boyun eğmeyecektir. Cumhur İttifakı alayını göğüslemeye yeminlidir.

"DEMOKRASI SOKAKTA DEĞİL, SANDIĞIN İÇİNDEDİR"

Sokaklara inerek hükümeti istifa ettirmeye isteyenlere katiyen müsade, icazet verilmeyecektir. Demokrasi sokakta yok, milletimizin iradesindedir, sandığın içindedir. Türkiye sokakta bulunmamış, zillet ittifakına bırakılmayacaktır. Darbe teşebbüsü ile yapamadıklarını dövizle başaramayacaklardır. Seçimler 2023 yılının haziran ayında yapılacak, mandacılar, vesayetçilerle, hainlerle hesaplaşma bu tarihte olacaktır.

KILIÇDAROĞLU ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli'ye çağrı yaparak "Bahçeli'ye çağırmak isterim; İçinde bir damla ırk sevgisi varsa seçimin yolunu aç." ifadelerini kullanmıştı.

öte yandan MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada erken seçime kapıyı kapatmış "Ekonomiden anlamayan cahillerin tek söylediği erken tercih. Erken tercih falan yoktur. Seçim 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır." demişti.


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum