Meteoroloji'den sağanak uyarısı - kars haber

Meteoroloji verilerine göre, Doğu Anadolu alan geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Maraş, Hatay, Mersin'in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinde sağanak bekleniyor.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı - kars haber
12 Mayıs 2022 - 09:38

Meteoroloji verilerine göre, Doğu Anadolu alan geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Maraş, Hatay, Mersin'in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinde sağanak bekleniyor.

AKTÜEL 12.05.2022 09:32 Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin doğu kesimlerinin parçalı yer yer fazla bulutlu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Malatya haricen Doğu Anadolu bölge geneli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adana, Osmaniye, Maraş, Hatay, Mersin'in kuzeyi, Kayseri, Nevşehir ve Niğde çevrelerinin lokal almak üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı, öteki yerlerin eksik bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden daha sonra Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye'nin kuzey ve batısı ile Maraş'ın batısında lokal olarak adaleli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden sonra Akdeniz Bölgesinde güneyli yönlerden hafif, nadiren orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bir Takım illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

• Ankara: Parçalı ve az bulutlu 23
• İstanbul: Parçalı ve eksik bulutlu 24
• İzmir: Eksik bulutlu 27
• Adana: Parçalı yer yer fazla bulutlu, kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden daha sonra il geneli lokal elde etmek üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Ceyhan, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor 27
• Antalya: Parçalı ve az bulutlu 26
• Samsun: Parçalı bulutlu 17
• Trabzon: Parçalı yer yer fazla bulutlu, iç kesimleri yerel edinmek üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı 15
• Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı 11
• Diyarbakır: Parçalı yer yer fazla bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı 23

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum