Meteoroloji'den sağanak uyarısı haberi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün İstanbul dahil çoğu kenti sağanak yağışa karşı uyardı.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı haberi
25 Haziran 2022 - 09:49

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün İstanbul dahil çoğu kenti sağanak yağışa karşı uyardı. Meteoroloji'nin uyarısında, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu ’nun doğusunda yer yer yoğun edinmek üzere toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor" ifadelerine de yer verildi.

AKTÜEL 25.06.2022 08:54 Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadar yapılan son değerlendirmelere kadar, yurdun kuzey iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kırklareli'nin kuzey kesimlerinin yerel edinmek üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz ’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ’nun kuzey ve batısı ile Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Muş, Sancı, Hatay kıyıları ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli, Bartın çevreleri ile Kastamonu ’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu ’nun doğusunda yer yer yoğun elde etmek üzere toz taşınımı görüleceği varsayım ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, doğu bölgelerde 2 ila 5 derece azalacağı, genelde mevsim normallerinin altında, batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, arada bir orta kuvvette; Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden adaleli (40-60 km/sa), Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kaslı ve kasırga (50-90 km/sa) biçiminde eseceği varsayım ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz ’in iç kesimleri, Doğu Anadolu ’nun kuzey ve batısı ile Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Muş, Sızı, Hatay ve Siirt çevrelerinde yer yer adaleli, Bartın çevreleri ile Kastamonu ’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kaslı olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani su baskını, su baskını, şimşek, lokal dolu yağışı, yağış hemen kaslı rüzgar ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşısında titiz ve itinalı olunmalıdır.

KUVVETLİ YEL UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kaslı ve fırtına (50-90 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve uç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara aleyhinde itinalı ve itinalı olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölgenin doğu kesimleri ile Kırklareli'nin kuzeyi ve İstanbul çevrelerinin kısa süreli mevzi sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 32°C
Parçalı bulutlu

EDİRNE °C, 33°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 29°C
Parçalı zamanla fazla bulutlu, öğle saatlerinden daha sonra kısa süreli mevzi sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 30°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden daha sonra kısa süreli mevzi sağanak yağışlı

EGE
Eksik bulutlu ve açık, yarın zamanla iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

DENİZLİ °C, 32°C
Az bulutlu ve açık, yarın zamanla yer yer parçalı bulutlu

İZMİR °C, 33°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 24°C
Az bulutlu ve açık, yarın zamanla yer yer parçalı bulutlu

MANİSA °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Parçalı az bulutlu, doğusu fazla bulutlu, Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer adaleli olması bekleniyor. Rüzgarın bu gece saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 33°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, lokal elde etmek üzere kısa süreli sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANTALYA °C, 36°C
Eksik bulutlu

HATAY °C, 29°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olarak sabah saatlerinde kuvvetli almak üzere kesik kesik sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

MERSİN °C, 31°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel elde etmek üzere kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

İÇ ANADOLU
Parçalı, kuzey ve doğusunun ara sıra çok bulutlu, yerel almak üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ANKARA °C, 24°C
Parçalı , ara sıra fazla bulutlu, kısa süreli mevzi sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 24°C
Parçalı , ara sıra fazla bulutlu, kısa süreli ve yerel sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 24°C
Parçalı , zaman zaman fazla bulutlu, kısa süreli mevzi sağanak yağışlı

KONYA °C, 25°C
Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların Bolu, Karabük, Düzce ve Sinop çevrelerinde kuvvetli, Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yer yer çok adaleli olması bekleniyor.

BOLU °C, 21°C
Parçalı ve fazla bulutlu, lokal edinmek üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonradan yer yer kaslı olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 26°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal almak üzere aralıklı sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonradan yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 21°C
Parçalı ve fazla bulutlu, yerel almak üzere aralıklı sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların kuvvetli, yarın kıyı kesimlerinde yer yer fazla kaslı olması bekleniyor.

SİNOP °C, 22°C
Parçalı ve fazla bulutlu, lokal edinmek üzere gidip gelen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden daha sonra yer yer adaleli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve fazla bulutlu, bölge genelinin lokal edinmek üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Samsun, Rize'nin iç kesimleri, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde yer yer adaleli olması bekleniyor.

AMASYA °C, 25°C
Parçalı ve fazla bulutlu, yerel edinmek üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜMÜŞHANE °C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yerel olara adaleli olması bekleniyor.

SAMSUN °C, 26°C
Parçalı ve fazla bulutlu, lokal almak üzere gidip gelen sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonradan yer yer adaleli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli yerel edinmek üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, alan genelinin lokal elde etmek üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kuzey ve batısı ile Muş, Bingöl, Bitlis ve Sancı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın, bölgenin güneydoğusunda güneyli yönlerden adaleli ve kasırga biçiminde (50-90 km/sa) esmesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal elde etmek üzere aralıklı sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yarın yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KARS °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal elde etmek üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yer yer kaslı olması bekleniyor.

MALATYA °C, 23°C
Parçalı ve fazla bulutlu, yerel elde etmek üzere kesik kesik sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların yer yer kaslı olması bekleniyor.

VAN °C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın lokal elde etmek üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve fazla bulutlu, alan genelinin yerel edinmek üzere sağanak ve gök şamatacı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Siirt çevrelerinde yer yer kaslı olması bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 29°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal elde etmek üzere kesik kesik sağanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 28°C
Parçalı ve çok bulutlu, lokal edinmek üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT °C, 29°C
Parçalı ve fazla bulutlu, yer yer adaleli edinmek züere kesik kesik sağanak ve gök şamatalı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ŞANLIURFA °C, 29°C
Parçalı ve fazla bulutlu, yerel olmak üzere kesik kesik sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz ’de fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz ’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz gidip gelen gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, 3 ila 5, doğusu 4 ila 6, sabahtan saatlerinde 6 ila 8; Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, batısı akşam ve gece saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı akşam saatlerinde yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 1,5 ila 2,5m, sabah saatlerinde Batı Karadeniz ’in doğusunda 3,0 ila 4,0m, Bakış: İyi, yağış hemen orta, fırtınada cılız.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Manzara: İyi.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve eksik bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yer yer 6, güneyi ara sıra 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 1,5 ila 2,5m, Görünüm: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve fazla bulutlu, ilk saatlerde Doğu Akdeniz ’in doğusu gök şamatalı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, 4 ila 6, batısı ilk saatlerde 7; Doğu Akdeniz ’de kuzey ve kuzeybatı, öğle saatlerinden daha sonra batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısı öğle 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısı ilk saatlerde 3,0m; Gösterme: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Çok bulutlu, gök curcunalı sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 yer yer 6, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Bakış: İyi, yağış anında orta.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum