Meral Akşener'den dolardaki yükseliş ve erken seçim açıklaması: Milleti yorma, getir sandığı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Meral Akşener'den dolardaki yükseliş ve erken seçim açıklaması: Milleti yorma, getir sandığı
24 Kasım 2021 - 12:41

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Hafta sonu Denizli'deki mitingi hakkında bilgi veren Akşener, "Denizli'deki kalabalığı görebilen bir takım iktidar mensuplarını kaşıntı tutmuş. Panik rüzgarları Beştepe'de esmeye başlamış. Verdiğimiz rahatsızlıktan ağlamaklı değiliz. Milletimiz bizimle birlikte kol kola yürüyor. 23 aydır milletimizin arasındayım. Milletimiz kararını şimdiden vermiş. Sayın Erdoğan ve arkadaşları için yol görünmüş, hareket saati gelip çatmış. Sayın Erdoğan'a iyi yolculuklar, emeklilik hayatında başarılar diliyorum" dedi.

"DURMAK YOK, SAÇMALAMAYA DEVAM"

Dolar kurundaki artışı değerlendiren Meral Akşener, "Geçen hafta konuşurken dolar 10 lira 43 kuruştu. Damat Bakan'ın olağanüstü vizyonu bu çoğalma, cebimizden fazladan 320 milyar lira çıkması çağırmak. Sadece 1 hafta içinde Türkiye'nin borcu 1 trilyon 920 milyar lira arttı çağırmak. Her vatandaşımızın cebinden 8 en az ödenti çıktı çağırmak" diye konuştu.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

"Peki iktidar ne yapıyor? Durmak değil, saçmalamaya devam. 30 yıldır. Matematik bilimini ağlatma pahasına 'ABD bizi kıskanıyor' diyene mi dersiniz, diyetisyen milletvekili mi dersiniz, çiftçilerimize nankör demeye kalkan hadsizler mi dersiniz, hatta dört operasyon bilgisiyle ünlü ekonomist Sayın Erdoğan'ın kendisi mi dersiniz... Kollektif bir saçmalama furyası almış başını gidiyor. Cahillik festivali tüm hızıyla devam ediyor."

"KENELERİ SÖK BEYGIR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamaları eleştiren İYİ Parti lideri, "Sayın Erdoğan ve ortaklarının Türkiye'ye verecek hiçbir şeyi kalmadı. Sayın Erdoğan önceki gün meseleyi başkalarının üzerine yükledi. Ülkeyi yöneten sensin, LPG'ye, mazota, benzine, elektriğe zam yapan sensin. Bu fiyat artışları fırsatçılar yüzünden oluyor diyorsun, fırsatçı sen misin? Oysa atıp tutuyorsun. Madem pek çık gereğini yap. Milletin sırtına yapışmış keneleri sök at. Kenelere bir el atsa, ya AK Parti kodamanı ya da benzeyen, arkadaş, bilinen çıkacak" dedi.

"BİR DIŞ KUVVET GELSE..."

Akşener şunları söyledi:

"Dış güçler, lobiler Türkiye'ye birisini gönderseydi ve bu sistem sebebiyle birisi başa gelseydi ne olurdu? Türk Lirası'nın değeri düşsün diye ne gerekiyorsa yapardı yok mi? Türkiye'ye sömürge muamelesi yapar yabancıları eğlence ederdi yok mi? Türkiye'yi daha fazla borçlandırır ve yabancılara peşkeş çekerdi yok mi? Türkiye'nin en kuvvetli alanlarını çökertemeye çalışırdı. Tarım alanlarını imara açardı; buğdayı, eti ithal ederdi. Ezcümle Türk parası pul, yolsuzluğu kendine yol ederdi yok mi? Acilen bu hafıza egzersiziyle AK Parti iktidarı arasındaki benzerliği fark edenler, bizim her ayna tutuşumuzda yaptıkları gibi tekrar bağırmaya başlayacaklar. Bir dış zorlama göreve gelse fakat bunları yapardı."

Akşener, "Beceremediği halde makam, mevki işgal etmek en büyük ihanettir. İşte o nedenle kendisinin niyetinin bir önemi değil. Cehalet ve ihanet aynı yola çıkar. İktidardakilere sesleniyorum; ekonomiye ettiğiniz ihanetin ispatı televizyonun sağ daha aşağı köşesinde duruyor. Sasyın Erdoğan konuşuyor dolar yükseliyor, Sayın Erdoğan konuşuyor enflasyon artıyor. Mızrak artık çuvala sığmıyor. Hakiki apaçık duruyor. Esnaf perişan, sanayicimizin eli ayağı bağlanıyor. Mutfaktaki yangın büyüyor. Yetkiyi aldınız, görevi kötüye kullandınız. Eşe, dosta, yandaşa çalıştınız. Yurttaş yoklukla çaba ederken siz tutumsuzluk içinde yüzdünüz. Bunun bedelini birincil sandıkta ödeyeceksiniz" diye konuştu.

"GETİR SANDIĞI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "idareli kurtuluş savaşı" sözlerine de değinen Akşener, "İki hafta önce ekonomiyi şaha kaldırıyordun. Ekonominin kitabını yazıyordun, hayırdır hesabın mı şaştı? Anlatacak masallar mı bitti? Türkiye ekonomisini işgal etmeye kalkanlar sen, 5 müteahhit ve yandaşlardan başkası değil. Ekonominin dibe vurmasının sebebi sensin. Şimdi kendi kendinle mi uğraş edeceksin? Sen saçmaladıkça olan bu memlekete oluyor. Gel kendini de milleti de yorma, getir sandığı gerisini biz hallederiz. Sen yeter fakat gölge etme biz başka ihsan istemiyoruz" dedi .

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum