Meral Akşener'den dikkat çeken sözler: Karşılaşacağımız pek çok şeyler olacak

İYİ Parti lideri Akşener, partisine katılanlar için Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı.

Meral Akşener'den dikkat çeken sözler: Karşılaşacağımız pek çok şeyler olacak
05 Aralık 2021 - 17:13

İYİ Parti lideri Akşener, partisine katılanlar için Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katıldı. Akşener, bugün ayrıca Dünya Kadın Hakları Günü keza de Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü olduğunu anımsatarak, partisinin kuruluşundan bugüne değin kadınların koskocoman fedakarlıklarının olduğunu söyledi. Akşener "Hiçbir ülkede kadınların seçme seçilme hakkı olmadığı bir dönemde bu hakkı hakkın kabulü olarak rahmetli Atatürk tarafından teslim edildiği bir gün; bugün. Sene-i devriyemiz kutlu olsun" dedi.

"KARŞILAŞACAĞIMIZ ÖYLE ÇOK ŞEYLER OLACAK"

Akşener, parti olarak olmayan, yapılmayan işleri yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini belirterek, "bir de rahatları bozuyoruz. Bugün burada milletin ayağına dışarı giden, milletin derdini dinleyen, çözüm üreten bir yeni anlayışın temsilcileri olarak bir aradayız. Burası gerçekte manâlı. Çünkü halk odaklı, insan odaklı, seçmen odaklı siyaset uzunca bir zamandır yapılmıyordu. Muhteremlerin hiç rahatlarını bozmadan, tercih vaktinde oy aldığı bir düzeni yıktınız. Defalarca beraber yıktık, Allah razı olsun sizden. Muhteremleri üstelik yoruyoruz oysa aklınız durur. Çok yoruluyorlar, alışmamışlar. Dolayısıyla 'halk bizi çağırıyor' sözü, gerçektir. İktidara geliyor olmamız gerçektir. Son olarak keza birlikte makulü bu ülkede inşa ettiğimiz doğrudur ve gerçektir. Milletimizin bu makulü anlayıp, bu makulü özlediği ve kavgadan bıktığı, rahat istediği gerçektir. Bu birazcık rahatı kaçanların sinirini bozdu. Her birimizin bu sinir bozukluğu aleyhinde karşılaştığımız, karşılaşacağımız o kadar çok şeyler olacak lakin şerbetliyiz. Şu salona bakıyorum da 'dayak yerim posta yemem ağabey' geleneğinden gelenler olduğu için şuradan girecek buradan çıkacak" dedi.

"TÜRKİYE'NİN POTANSİYELİ FAZLA YÜKSEK"

Akşener, ekonominin patronunun demokrasi, adalet ve hukuk olduğunu söyleyerek, "Çünkü Türkiye ’nin sahiden kaynakları var. Türkiye'nin potansiyeli çok yüksek. Ayrıca insan ayrıca diğer kaynakları çok yüksek. Bunların israfla, kayırmacılıkla, liyakatsizlikle ve yolsuzlukla darmaduman edildiği partili cumhurbaşkanlığı sisteminin milletimizin oylarıyla değiştirildiği, bitmiş hukukun, demokrasinin tesis edildiği iyileştirilmiş, güçlendirilmiş parlamenter sistemi gerçekleştirecek, lokomotif olan kadro burada. Bu kadroya bugün fazla bedel verdiğimiz, hepimizin yakından tanıdığı, partimize kuvvet verecek kıymetli büyüklerimiz aramızdalar" diye konuştu.

Akşener konuşmasının ardındaki partiye katılanlara rozetlerini taktı.

Kaynak: DHA


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum