Memurları üye yapmışlar haberi

GÜNCEL 25.05.2022 06:30 Aycan KARADAĞ AKP ’nin üye sayısı günden güne düşmeye devam ederken İzmir ’de çok sayıda yurttaşın habersiz şekilde partiye aza yapıldığı açığa çıktı.

Memurları üye yapmışlar haberi
25 Mayıs 2022 - 06:11

GÜNCEL 25.05.2022 06:30 Memurları üye yapmışlar

Aycan KARADAĞ

AKP ’nin üye sayısı günden güne düşmeye devam ederken İzmir ’de çok sayıda yurttaşın habersiz şekilde partiye aza yapıldığı açığa çıktı. Yargıtay ’ın 7 Nisan itibariyle açıkladığı verilere kadar, aza sayısında 5 binin üzerinde azalma meydana gelen iktidar partisinin 11 milyon 84 bin 224 üyesi var. Fakat partinin hedefi, 15 milyon üye yapmak. Seçmen kütükleri üzerinden öncelikle sivil toplum kurularının temsilcileri ile üyeleri almak üzere çoğu yurttaşın vatandaşlık numaralarının alınıp partiye resmi aza yapıldığı öğrenildi. Habersiz aza yapılan kişilerin aralarında kanunen yasaklanmış olmasına karşın devlet memurlarının bulunması uyarı çekti.

YARGIYA TAŞINACAK

İzmir ’de devlet memuru olarak ödev yapan bir yurttaş, “e-Devlet ’e girince ‘Yargı ve Yeniden Yapılanma Partisi İzmir-Ödemiş etkin üyesiniz ’ ibaresini gördüm. Bu nasıl olur, anlamış değilim. Devlet memuru partiye üye olamaz. Buna karşın habersiz aza olmuşum” dedi. Habersiz aza yapılan başka bir yurttaş, konuyu yargıya taşıyacağını belirterek, şöyle konuştu: “Sosyal medyada gezinirken bazı arkadaşlarımın habersiz aza yapıldıklarını gördüm. Ben de e-Devlet ’e girdim ve AKP ’ye aza olduğumu öğrendim. Üyeliğimi derhal iptal ettim. Fakat bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağım.”

AİLECE AZA YAPMIŞLAR

Aynı durumda olan bir diğer birey ise tüm ailesinin habersiz aza yapıldığını söyledi: “Ben ve ailem üye değiliz fakat CHP ’liyiz. Arkadaşım, ‘Habersiz AKP ’ye aza olmuşum ’ diyerek, beni aradı. Ardından bir baktım ama ben, eşim ve eşimin annesini üye yapmışlar. Üyelikleri iptal ettirdik. Sabahtan bir kalkıyorsun, bir partiye üye oluyorsun. Böyle bir ülke olduk.”

AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın ‘Gönül Seferberliği ’ çağrısının ardından İzmir ’de iki sene önce de fazla sayıda yurttaşın partiye aza yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum