MasterChef şampiyonu kim oldu? MasterChef büyük finalde Eren mi Hasan mı kazandı? İşte MasterChef 2021 şampiyonu

MasterChef şampiyonu TV8 ekranlarındaki canlı yayında belirlenmiş oluyor.

MasterChef şampiyonu kim oldu? MasterChef büyük finalde Eren mi Hasan mı kazandı? İşte MasterChef 2021 şampiyonu
14 Ocak 2022 - 22:54

MasterChef şampiyonu TV8 ekranlarındaki canlı yayında belirlenmiş oluyor. Ünlü şefler Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliklerini yaptığı MasterChef 2021'de Temmuz ayından bu yanlamasına süren serüven 14 Ocak Cuma akşamı büyük finalle noktalanıyor. MasterChef ana kadrosundaki Eren Kaşıkçı ve Hasan Biltekin bütün rakiplerini geride bırakmış ve büyük finale adını yazdıran iki yarışmacı olmuştu. MasterChef'in 158. ve final gününde Hasan ve Eren son defa meşhur şeflerin karşısına çıkıyor. MasterChef finalinin Perşembe ekrana gelen birincil bölümünde Eren 65, Hasan ise 59 puan toplamıştı. Böylece MasterChef 2021 şampiyonunun muhakkak olacağı büyük finalin ikinci gününe, Eren rakibi Hasan'dan 6 puan önde başladı ve üstünlük için büyük avantaj elde etti.
EREN4

MASTERCHEF FİNALİN İLK ETABINDA KİM ÖNE GEÇTİ?

MasterChef'in 158. ve final bölümünde jürinin karşısına bir kez daha meydana çıkan Hasan ve Eren, kendi belirledikleri Türk mutfağından yöresel yemekler yaptı. Yarışmacılara yemekleri hazırlaması için 1,5 saat vakit verildi.

masterchef final eren hasan 1

Finalin ilk etabında Hasan kebap türü yemekleri seçim ederken, Eren ise Ege mutfağından yemekler hazırladı.

masterchef final eren hasan 3
Yarışmacıların Türk mutfağından yemekler hazırladığı menüde açılış, başlıca yemek yemek ve tatlı yer aldı.

hasan eren masterchef final1

Hasan'ın menüsü Anadolu isimli başlangıç, altı ezmeli isimli başlıca yemek yemek ve Kapadokya tatlısından oluştu. Eren'in menüsünde açılış olarak Urla, esas yemek yemek Antep ve Anadolu isimli tatlı yer aldı.

FİNALDE PUAN FARKI 2'YE İNDİ

Süre bitiminde yarışmacıların yemeklerini meşhur şefler tattı ve birincil tur puanlarını verdi.

masterchef final

MasterChef'te finalin 2. gününün ilk etabında Eren 19, Hasan ise 23 puan aldı.
hasan final 1

Böylece Hasan birincil gün sonunda 59 olan puanını 82'ye yükseltti. Eren ise 65 olan puanını 84'e çıkarttı. Bu Nedenle Hasan, ilk gün sonunda 6 olan puan farkını 2'ye indirdi.

SOMER SİVRİOĞLU

İKİNCİ OYUNDA ULUSLARARASI MENÜYLE YARIŞTILAR

Günün ikinci oyununda ise açılış, esas yemek, tatlıdan oluşan uluslararası bir yemek listesi yorumlaması yapıldı.

Hasan'ın menüsünde deniz mahsüllü connoli, atlas ve churro yer aldı.

hasan menü masterchef

Eren'in menüsünde ise doğa, zarzuela ve külah isimli yemekler ve tatlıdan oluştu.

eren menü masterchef

MASTERCHEF FİNALDE 2. OYUNU KİM KAZANDI?

MasterChef final gecesi ikinci oyununda uluslararası mönü uyarlaması yapıldı. Bahşedilen zaman yeniden doksan dakika oldu.

masterchef final eren hasan 2
Şefler oylarını mühürlü zarflara koydu. Bu oyun ardından verilen puanların yer aldığı zarfla ise canlı yayında açıldı. Bu turda Eren 24, Hasan 21 puan topladı. Böylece genel toplamda Eren 108, Hasan 103 puana ulaştı.

eren hasan masterchef büyük final

MASTERCHEF 2021 ŞAMPİYONU CANLI YAYINDA BELLİ OLUYOR

MasterChef şampiyonunu belirleyecek son yemek ise canlı yayında yapıldı. Büyük finalde son oyun ise yarışmacıların imza tabağı oldu. Canlı yayındaki finaleMasterChef stüdyosuna ise bu sezon ana kadroya çaba eden yarışmacılar ile Hasan ve Eren'in aileleri davetli oldu.
masterchef final canlı
Canlı yayında yapılacak bu yemekler, iki yarışmacının kendi özel tarifleri ile yapılacak. Şeflerin bu yemek yemek için verdiği puanlar ardından MasterChef Türkiye 2021 şampiyonu muhakkak olacak.

masterchef canlı

MASTERCHEF FİNALİNİN İLK GÜNÜNDE KİM KAZANDI?

MasterChef 2021 finalistleri Hasan ve Eren'den finalin birincil gününde üç bambaşka yemek istendi. İlk eleme turunda yaptıkları yemek, dört belli başlı malzemeden marifetli yemek yemek ve hayatlarının dönüm noktası olan yemek oldu.

Eren MasterChef

Hasan ve Eren'den yarışmada birincil yaptıkları yemeğin malzemesi verildi ve bir defa daha benzer yemeği yapmaları istendi.

masterchef eren hasan3
Bu yemekler için verilen sürenin bitiminde şefler, yarışmacılara on üstünde puan verdi. İlk oyunda Eren 24, Hasan 20 puan aldı.

masterchef 4
İkinci oyunda ise şefler yarışmacılardan dört temel araç gereç ile yapılacak yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. İkinci oyunda Eren 19, Hasan 19 puan aldı.

masterchef 455
Son oyunda ise şefler, yarışmacıların mutfakta dönüm noktası olan, hayatlarını değiştiren tabağı yapmalarını istedi.

hasan eren

Mehmet Yalçınaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, yarışmacıların son yemeklerini de tattıktan sonra kararlarını verdi.
masterchef 44

Finalin birincil gününde Eren 65, Hasan ise 59 puan topladı. Böylece birincil günde final avantajını elde eden isim Eren oldu.

EREN

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum