Marmaris'te yangın sürüyor: Küller ilçe merkezinde haberi

Marmaris'te salı akşamı başlayan orman yangınları 3.

Marmaris'te yangın sürüyor: Küller ilçe merkezinde haberi
23 Haziran 2022 - 21:57

Marmaris'te salı akşamı başlayan orman yangınları 3. gününde de sürdü. Yangının külleri Marmaris ilçe merkezine dek ulaştı. Yangınla ilgili gözaltına alınan bir kişinin ise suçunu itiraf ettiği duyuruldu.

AKTÜEL 23.06.2022 21:39 Marmaris'te yangın sürüyor: Küller ilçe merkezinde

Marmaris'in Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkisinde salı günü akşam saatlerinde başlayan ve halen sürekli yangına havadan ve karadan müdahaleler sürerken duman ve küller rüzgarın etkisiyle ilçe merkezine değin geldi.

Körfez ve karada duman etkin olurken sokak ve sokaklarda küller birikti. Yangının Muğla Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Uyumlu Depolama Tesisi yakınlarına değin gelmesi üzerine Asparan mevkisinden ilçe merkezine gelen yol trafiğe kapatıldı. Yeşilbelde yolu kenarındaki ağaçlar meslek makineleriyle kesildi, fazla sayıda işçi ve itfaiye arabulucu, arazöz ve su tankerleri de bölgeye yönlendirildi. Marmaris Trafo Merkezi önünde de polis ve jandarmaya ait TOMA'lar önlem aldı.

marmaris-te-yangin-suruyor-kuller-ilce-merkezinde-1032572-1.

İlçe merkezine ulaşım İçmeler Mahallesi'nden sağlanıyor.

BİR KİŞİ GÖZALTINDA

ÖTE TARAFTAN İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangınla ilgili bir kişinin gözaltına alındığını ve suçunu itiraf ettiğini söyledi. Soylu, "Emniyet ve jandarma şüpheliyi birazcık önce yakaladı. Keza iki benzin bidonu da var olay yerinde. Kendisi de itiraf etti. O bölgeyle ilgili geçmişten kalan ticari bir anlaşmazlık sebebiyle, aile arasındaki uyuşmazlık nedeniyle kendisinin kızarak yaktığını hatta kendisini de öldürmek istediğini söyledi." dedi.

"HALA DENETIM ALTINDA DEĞİL"

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “3'üncü günün bitiminde yangın yoklama altına alınamadı. Ayın kavşağında tüm ekipler hummalı bir biçimde hol açmak için çalışıyor” notu ile paylaştığı videoda şunları kaydetti:

“Evet, yangının 3. günü. Maalesef fakat hala daha denetim altına alabilmiş değiliz. Ve bununla da alakalı canhıraş çalışmalarımıza devam ediyoruz. derhal da Ayın Kavşağı olarak değerlendirdiğimiz yerde çalışmalarımızı hızlandırmış bulunuyoruz. Orada mümkün merkez bölgeye yangının ulaşmaması için yol kenarlarındaki genişlikleri artmak namına birtakım ağaçların kesimini ve devrilmesini gerçekleştiriyoruz. Tüm ekipler atama başında.”

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum