Mansur Yavaş'ı hedef alan Devlet Bahçeli'ye CHP'den jet yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yazılmış açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a karşın sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Sayın Mansur Yavaş, Ankara'nın seçilmiş belediye başkanıdı.

Mansur Yavaş'ı hedef alan Devlet Bahçeli'ye CHP'den jet yanıt
30 Kasım 2021 - 14:57

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yazılmış açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a karşın sözlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Sayın Mansur Yavaş, Ankara'nın seçilmiş belediye başkanıdır. Mansur Yavaş'ın peşinde, Ankara halkının ve Irk İttifakı'nın nefesi vardır" ifadesini kullanan Torun, şöyle devam etti:

"Bu tehdit dilinden şimdiye değin kimseye üstünlük gelmemiştir, bundan sonra da gelmeyecektir. Sayın Bahçeli ayrıca grup konuşmasında, 'Kaosa yatırım yapanlar, provokasyon nöbetine girenler, akıllarını başlarına devşirsinler' demiş. İşte belli başlı keşmekeş arayan bu tehdit dilinin sahipleridir. Seçilmiş belediye başkanımızı tehdit etmeye kalkanlar, önce haddini bilmelidir. Bahçeli şunu açık ve net olarak bilmelidir; CHP olarak hiçbir belediye başkanımızı bu tehdit diline yedirmeyiz. Eşkıyalığa yeltenenlere de katiyen ayakkabı bırakmayız."

NE OLMUŞTU?

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısı sonrası, Alparslan Türkeş'i kutlama toplantısında yaşanan gerginlikle ilgili konuşmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı niyet bölge Bahçeli, "Bundan sonradan Mansur Bey dikkat etsin. Artık kendisinin ardındaki bir ülkücü nefes vardır, her gün de peşine düşüp takip edecektir" ifadelerini kullanmıştı.

AA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum