Mahir Çayan 'ın okulunda Kızıldere anmasına faşist ve ÖGB işbirliği ile saldırı! - kars haber

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki öğrenciler, Kızıldere'de katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını hatırasına yapmak istedi.

Mahir Çayan 'ın okulunda Kızıldere anmasına faşist ve ÖGB işbirliği ile saldırı! - kars haber
29 Mart 2022 - 16:56

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki öğrenciler, Kızıldere'de katledilen Mahir Çayan ve yoldaşlarını hatırasına yapmak istedi. Anmaya özel güvenlik birimleri ve ülkücü öğrenciler saldırdı.

GÜNCEL 29.03.2022 15:16 Mahir Çayan ’ın okulunda Kızıldere anmasına faşist ve ÖGB işbirliği ile saldırı! Abone Ol google-news

BirGün ANKARA

Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi'ndeki fakültelerin öğrencileri, Mahir Çayan ve yoldaşlarını Kızıldere katledilmelerinin 50'nci yılında hatırasına yapmak istedi. Öğrenciler özel emniyet görevlileri ile ülkücülerin saldırısına uğradı.

Kutlama için Mahir Çayan ’ın okuduğu Siyasal Bilgiler Fakültesi avlusunda toplanmaya başlayan öğrenciler pankart asmak istedi. Özel güvenlik görevlileri ile ülkücü öğrenciler pankart asmaya çalışan öğrencilere saldırdı. Okulda bıçaklı görüntüleri ortaya meydana çıkan M. K. ’nin de arasında bulunduğu ülkücüler, öğrencileri, "Göndereceğiz sizi bu okuldan, teröristsiniz" diyerek tehdit etti. Emniyet görevlileri bir takım öğrencileri kollarından tutarak çekmek istedi.

Solcu öğrenciler, "Kızıldere son yok, çaba sürüyor", "Bu okuldan bir Mahir geçti, bin Mahir yetişiyor" sloganları atarken öteki grup korkutma ve hakaretlerde bulundu.

Öğrenciler, emniyet görevlileri ile ülkücülerin her etkinliğe birlikte zorlama kullanarak müdahale ettiğini söyledi.

Grupların birbirinden uzaklaşması ile durum sona erdi.