Kuyumculardan yeni altın tahmini! Gram altın yeniden... haberi

Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle yükselen altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor.

Kuyumculardan yeni altın tahmini! Gram altın yeniden... haberi
18 Mayıs 2022 - 17:41

Rusya-Ukrayna savaşının etkisiyle yükselen altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Geçtiğimiz ay 1920 dolar seviyelerinde bulunan ons altın 1812 dolar seviyelerine dek geriledi. Ons altın da düşüş sürerken gram altın ise dolar kuru etkisiyle yükselişe geçti. Gram altın şu sıralar 930 TL, çeyrek bin 520 TL, yarım 3 bin 41 TL, tam 6 bin 306 TL ’den operasyon görüyor. Ülkemizde nikah sezonun yaklaşması ile birlikte altına olan talebin artacak.

alti-fiyatlari

ALTIN FİYATLARIYLA İLGİLİ YENİ TAHMİN

Kapalıçarşı ’da gram altın 931 liradan tip bulurken çeyrek altın 1520, bütün altın 6 bin 75 liradan satılıyor. Vatandaşların alım yönünde talebi olduğunu söyleyen Kapalıçarşı esnafı Tunahan Sarı, "Vatandaşlar bu dönemde altın elde etmek için geliyorlar. Satmak için gelenlerin sayısı fazla eksik. Altın fiyatlarında iniş çıkışlar olsa da vatandaşlar tehlikesiz bir liman olarak altın yatırımını seçim ediyor. Son dönemde altının ons fiyatı azaldı. FED ’in faiz artırımı da altının ons fiyatının düşmesinde etkili oldu. Buna karşın dolar kurunun yükseliş göstermesi nedeniyle gram altının fiyatı yükseldi. Gram altının daha önce gördüğü bin lira üzerine yeniden yükseleceğini düşünüyorum" dedi.(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum