Kumluca Güreşleri başladı mı? Kumluca Güreşleri kim kazandı? Kumluca Güreşleri bitti mi? - kars haber

Kumluca Güreşlerinin kazananı merak ediliyor.

Kumluca Güreşleri başladı mı? Kumluca Güreşleri kim kazandı? Kumluca Güreşleri bitti mi? - kars haber
09 Mayıs 2022 - 12:42

Kumluca Güreşlerinin kazananı merak ediliyor. Kumluca Karatepe Stadı'nda, Türkiye'nin değişik illerinden 13 boyda takriben bin 300 sporcunun katıldığı güreşler son günde yaklaşık 12 saat sürdü. Müsabakalarda 74 başpehlivan üstünlük sağlayabilmek için büyük uğraş sarf etti. Kumluca Güreşleri hakkında merak edilen detaylara haberimizde...

KUMLUCA GÜREŞLERİ KAZANANI KİMDİR?

Yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de yapılamayan, 2021'de de izleyicisiz gerçekleştirilen Kumluca Yağlı Güreşleri bu yıl seyircili başladı.

Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen güreşlere, Kumluca Karatepe Stadı'nda dualarla start verildi. İlk günde pehlivanların yükseklik ayrımı yapıldıktan sonradan küçük boylarda ilk tur güreşleri gerçekleştirildi. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, bölgede soy sporu yağlı güreşlere büyük bir ilgi olduğunu söyledi. Kumlucalıların 2 yıllık aradan sonradan güreş izlemenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Köleoğlu, pazar günü başpehlivan finali ile sona erecek olan organizasyona Antalyalıları beklediklerini kaydetti.

Güreş organizasyonuna Köleoğlu'nun yanı sıra Cumhuriyet Millet Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Antalya Milletvekilleri Okumuş Özer ve Cavit Arı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da katıldı.

Kumluca Güreşlerinde finaline meşhur Pehlivan Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek kaldı.

Ali Gürbüz'ün sakatlanarak çekilmesi sonrasında şampiyon Yusuf Can Zeybek oldu.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum