KPSS NE ZAMAN 2022? KPSS lisans başvurusu ne zaman yapılacak? KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar? haberi

KPSS başvurusunun ne zaman yapılacağı ilgili vatandaşlar tarafından araştırılıyor.

KPSS NE ZAMAN 2022? KPSS lisans başvurusu ne zaman yapılacak? KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar? haberi
23 Mayıs 2022 - 13:30

KPSS başvurusunun ne zaman yapılacağı ilgili vatandaşlar tarafından araştırılıyor. 2022 KPSS ile ilgili ayrıntı ÖSYM göre tanımlama yapıldı. Halk Personeli Seçme Sınavına girmek isteyen adayların başvuru tarihlerinde işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. KPSS Lisans oturumları her yıl olduğu gibi bu yıl da genel kabiliyet-genel kültür testi ile başlayacak. 2022 KPSS uygulama tarihleri ve ücretine dair detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

KPSS BAŞVURUSU NE VAKIT YAPILACAK?

KPSS lisans başvuruları 24 Mayıs tarihinde başlayacak ve 6 Haziran ’a dek devam edecek.

KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel kabiliyet genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz ’da düzenlenecek.

Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos ’ta yapılacak. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek. KPSS DHBT ise 27 Kasım tarihinde düzenlenecek.

ÖN LİSANS VE ORTAÖĞRETİM UYGULAMA TARİHLERİ

KPSS ön lisans başvuruları 3 Ağustos'ta başlayacak ve 15 Ağustos tarihinde sona erecek. KPSS ortaöğretim başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayacak ve 13 Eylül'e değin devam edecek. KPSS ön lisans oturumu 2 Ekim ’de yapılacak. KPSS ortaöğretim oturumu 6 Kasım ’da gerçekleştirilecek.

KPSS NE ZAMAN 2022? KPSS lisans başvurusu ne zaman yapılacak? KPSS lisans başvuru ücreti ne kadar?

KPSS BAŞVURU FORMU ÜCRETİ NE DEK?

KPSS 2022 uygulama ücreti ÖSYM kadar yayımlanacak olan rehber ile netlik kazanacak. Geçtiğimiz yıl düzenlenen KPSS lisans ücretleri şu şekildeydi:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 90,00 TL

KPSS Bölge Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 65,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 90,00 TL

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum