KPSS başvuruları için ÖSYM Başkanı Aygün'den açıklama!

ÖSYM Başkanı Aygün, sosyal paylaşım sitesi Twitter daki hesabından yaptığı açıklamada, eylül ayında ardışık üç hafta sonu gerçekleştirecek 2020-KPSS lisans başvurularının 30 Haziran-13 Temmuz da alınacağını bildirdi. Aygün, açıklamasında şunları söyledi: * ÖABT bu yıl da 18 branşta uygulanacak. ÖABT yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 […]

KPSS başvuruları için ÖSYM Başkanı Aygün'den açıklama!
01 Temmuz 2020 - 15:25

ÖSYM Başkanı Aygün, sosyal paylaşım sitesi Twitter daki hesabından yaptığı açıklamada, eylül ayında ardışık üç hafta sonu gerçekleştirecek 2020-KPSS lisans başvurularının 30 Haziran-13 Temmuz da alınacağını bildirdi.

Aygün, açıklamasında şunları söyledi:

* ÖABT bu yıl da 18 branşta uygulanacak. ÖABT yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 il merkezinde uygulayacağız.

* Geçen yıl 17 il merkezinde uyguladığımız KPSS alan bilgisi oturumlarını bu yıl 30 il merkezinde uygulayacağız. 27 Aralık ta düzenlenecek 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi nin (DHBT) yapılacağı il sayısını 17'den 30 il merkezine çıkardık. Tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

İLGİLİ HABERKPSS de başvuru günü geldi! KPSS başvuru ücreti belli mi?

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum