Köpekten kaçarken kamyonun altında kalmıştı... Mahra Melin Pınar'ın annesi tabutunun başından ayrılamadı! 'Sen niye gittin bir tanem' - kars haber

Antalya'nın Serik ilçesi, Belek Mahallesi'nde 5 Mart günü saat 10.00 sıralarında kaldırımda yürüyen Mahra Melin Pınar'a arazide dolaşan başıboş köpekler saldırdı.

Köpekten kaçarken kamyonun altında kalmıştı... Mahra Melin Pınar'ın annesi tabutunun başından ayrılamadı! 'Sen niye gittin bir tanem' - kars haber
29 Mart 2022 - 17:22

Antalya'nın Serik ilçesi, Belek Mahallesi'nde 5 Mart günü saat 10.00 sıralarında kaldırımda yürüyen Mahra Melin Pınar'a arazide dolaşan başıboş köpekler saldırdı. Kaçmaya çalışırken yola meydana çıkan Mahra'ya, İrfan Yayla'nın kullandığı 07 YBJ 06 plakalı kamyon çarptı. Sağ bacağı kamyonun ön tekerinin altında kalan Mahra, yaralandı. Kaza yerindeki ilk müdahalenin gerisinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Mahra, 3,5 saatlik ameliyatın gerisinde yoğun bakıma alındı. Bir gün sonra saat 01.00 sıralarında beyninin sol bölgesinde oluşan kararma nedeniyle 2'nci kez ameliyat edilen Mahra'nın parçalanan sağ bacağı da diz üstünden kesildi.

0a7a2efb27c845d0139f1c57f4fffdea

'SEN NİYE GİTTİN BİR TANEM'

Mahra Melin Pınar, dün Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin 23'üncü gününde yaşamını yitirdi. Pınar'ın cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgundaki incelemenin ardındaki yakınları tarafından alınarak, Belek'teki evinin önüne getirildi. Aile burada taziyeleri kabul etti. Anne Derya ile baba Murat Pınar uzun zaman gözyaşı döktü. Acılı aileyi yakınları avunma etti. Cenazeye katılanların yakasında Mahra'nın fotoğraf olduğu görüldü.

Cenazeye Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Işine Düşkün, Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan ve ailenin yakınları katıldı. Cenaze namazı öncesi Aynur Yılmaz, torununun tabutuna sarılarak "Sen niye gittin bir tanem" diyerek uzun zaman gözyaşı döktü.

2c915e3d6f190830c34190c1cf43538a

'AYRICA KALBİ AYRICA KENDİ GÜZELDİ'

SONRA tabutun başına anne ve babasıyla birlikte Mahra'nın kardeşi Murat Derin geldi. Burada tabuta dokunarak gözyaşı döken oğlunu sakinleştiren Derya Pınar, "Ablan melek oldu. O keza kalbi hoş keza kendi fazla güzeldi. Onu hep hoş, neşelendirici olarak hatırlayacağız" dedi. Derya Pınar, uzun vakit başından ayrılmadığı tabutu öptü. Pınar ’ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Namazın arkasından Mahra Melin'in cenazesi, toprağa verildi.

bu arada cenaze için camiye 'Başıboş Köpek Sorunu Platformu' yazılmış bir çelenk gönderildiği görüldü.

1bd8a2442d469af2de57a24581bcc367

'SONUNA KADAR ÇABA EDECEĞİM'

Mahra Melin Pınar'ı toprağa veren acılı baba Murat Pınar, hukuki sürecin başlayacağını söyledi. Pınar, "Şu an fazla güç durumdayım, fazla güç konuşuyorum. Bugün kızımı toprağa verdik. İnşallah, bundan daha sonra diğer çocukları bu şekilde toprağa vermeyeceğiz. Bunun için elimden gelen her türlü mücadeleyi yapacağım. Dava süreçlerimiz olacak. Zorunlu her kurumu dava ettik. Bunların sonuçlarını beklerken başıboş sokak köpekleri için gerekli çalışmayı yapacağız. Bugün Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü ve Vali Bey'in vekili vardı, onlara da 'Bu çocuklar hepimizin, devletin çocukları. Bu sorunu çözmek boynunuzun borcu' dedim. Ne yapacaklar göreceğiz. sonuna kadar çaba edeceğim" dedi.

8ec7a463a8f39015ad26ce2b7a7482e1

'BAŞARAMADIM, KIZIMI KORUYAMADIM'

Kızının beyninin vücuda hükmedememesinden kaynaklı bundan böyle kalbinin dayanmadığını söyleyen Pınar, "Son 2 saat 'Vedalaşalım' diye doktorlar yaşatmaya çalıştı. Doktorumuza teşekkür ediyorum, onun doğruca birçok kişi kızımla vedalaştı. En son 45 dakika yürek masajıyla geri getirmeye çalıştılar fakat olmadı. Bir melekti. Rabbim'e bir melek daha lazımmış, onu görevlendirdi. Kaza günü, motosikletle geldiğimde 'Babacığım ölmeyeceğim yok mi' demişti. Ben de 'Hayır, iyileşeceksin' demiştim. Başaramadım, kızımı koruyamadım. Öteki evlatlarımı koruyacağım" diye konuştu.

(DHA)


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum