Kirişci ve Soylu yangınla ilgili bilgilendirmelerinde Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı haberi

Tarım Bakanı Vedat Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangınla ilgili bilgilendirmelerinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.

Kirişci ve Soylu yangınla ilgili bilgilendirmelerinde Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı haberi
23 Haziran 2022 - 12:09

Tarım Bakanı Vedat Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'teki yangınla ilgili bilgilendirmelerinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Soylu, "Bunlara nasıl çelme takarız anlayışıyla, Aydın'a bu vesileyle uğrayayım, dostlar alışverişte görsün anlayışı kabul edilemez bir anlayıştır" dedi. Kirişci, açıklamasında Kılıçdaroğlu'nın 'helalleşme' açıklamasına göndermede bulunarak, "Buralarda tatilini geçiren tüm vatandaşlarımızdan helallik istiyoruz" ifadelerini kullandı.

AKTÜEL 23.06.2022 11:11 Kirişci ve Soylu yangınla ilgili bilgilendirmelerinde Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı Resim: AA

Tarım Bakanı Vedat Kirişci ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris'te yangın bölgesinde açıklamalarda bulundu. Kirişci ve Soylu açıklamalarında muhalefeti hedef aldı.

Kirişci, açıklamasında Kılıçdaroğlu'nın 'helalleşme' açıklamasına göndermede bulunarak, "Buralarda tatilini geçiren bütün vatandaşlarımızdan helallik istiyoruz. Hani birilerinin helalleşmesi vardır ya. Biz bu manada helallik istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kirişci'nin gerisinde izah etme yapan Soylu ise, "Sele gideriz hatalı bilgilerle vatandaşımı yanıltma anlayışıyla aleyhinde karşıyayız. Depreme gideriz çadır değil diyenler, yangında helikopter değil diyenlerin ne yapmak istediklerini bilmiyorum. Benzeri yükümlülük hükümete ait yükümlülük gibi nasıl çelme takarız anlayışı afetler üzerinden kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

"Bu sorumluluk sanki sadece hükümete ait bir yükümlülük, bunlara nasıl çelme takarız anlayışıyla, Aydın'a bu vesileyle uğrayayım, dostlar alışverişte görsün anlayışı kabul edilemez bir anlayıştır" diyen Soylu, şöyle devam etti: "Meselenin lojistiğinin ve diğer tüm desteklerinin nasıl sağlanacağını, aynı zamanda halk araçlarının nasıl ortaya konulabileceğini bir program ve çerçeve içinde her şeyini yapmıştır. Gece görüşlü araçlar nerede diyor? Bir ana muhalefet partisi genel başkanı izah etme yapacaksa, devletin gelenek ve adabına yerinde bir şekilde... Ama bu ne vakit olduysa kendisine bilgiyi vermişizdir. Tüm bilgiler kendilerine iletilmektedir."

"BECEREKSİZ KİM?"

Muhalefeti hedef alan açıklamalarına devamlı Soylu, şöyle konuştu: "Hani geçen yıl belediyelerinizden takviye topluyordunuz? Yapacağınız işin, söyleyeceğiniz sözün peşinde olacaksınız. 3-4 saatlik uykularla ayaktayız, insanların emeklerine eyvah. Eksik kim? Fazla para toplayacaksan belediye otobüslerini tamir ettirmek için para topla. Laf anlatmak için laf bildirmek, Türkiye'nin bunu kaldıracak bir gücü yoktur."

"AKŞENER LAF ÜRETİYOR"

"Akşener, Meclis kürsüsüne çıkıyor laf üretiyor gece görüşlü helikopterle ilgili, bu fazla riskli bir iştir" diyen Soylu, "Gece görüşlü helikopterler olağan gece uçan bir helikopter gibi değildir. Gece görüşlü helikopterlerle ilgili o kadar iyi hesaplanması gerekli ki başka faciayla karşısında karşıya kalmayalım. Planlamalarda da temmuzun başında gece görüşlü helikopterler konusunda anlaşmaları yaptı" ifadelerini kullandı.

Günün Kayda Değer Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum