Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi haberi

Aydın'da partisinin aza katılım töreninde konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidarın idareli ve siyasi politikalarını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi haberi
23 Haziran 2022 - 12:06

Aydın'da partisinin aza katılım töreninde konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, iktidarın idareli ve siyasi politikalarını eleştirdi. "Bugün Türkiye'nin içinde bulunduğu durum bir parti olayı olmaktan çıkmıştır" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, "Sorunların ne olduğunu da biliyoruz. Biz, 6 lider bir araya gelerek Türkiye'nin kaderini değiştirmek istiyoruz" dedi. AkP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dönemde gerçekleştirdiği Suudi Arabistan ziyaretlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bugüne değin hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi" dedi.

GÜNCEL 23.06.2022 11:24 Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi Fotoğraf: AA

İktidarın dış politika hamlelerini eleştiren Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Suudi Arabistan ziyaretlerini eleştirdi, "Bugüne değin hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi. 'Suudi Arabistan'a gideyim, BAE'ye gideyim acaba bana para verirler mi?' Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Hemen el avuç açıyoruz birileri bize para verir mi diye" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Aydın'da Toplu Aza Katılım Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

ÇAĞRISINI YİNELEDİ: BİZE KATILIN

Burada yaptığı açıklamalarda iktidar politikalarına tepki bildiren Kılıçdaroğlu, "Devlette liyakat olacak. Bir işi ehline ayrılmak yalnızca insanlığın gereği yok bununla beraber inancımızın da bir gereğidir. Kanunsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim" dedi. "Bize katılın" çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, "Çok sorun var Türkiye'de farkındayım. Sorunların ne olduğunu da biliyoruz. Biz, 6 lider bir araya gelerek Türkiye'nin kaderini değiştirmek istiyoruz. Bir yüzyılı devirdik. 2023'e giderken Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıktık" biçiminde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Yeni katılan arkadaşlara tarif etmek isterim. CHP'ye abone olmak kuvvet bir görevdir. Baskı bir görev üstleniyorsunuz. Kul hakkı yememek gibi. CHP'li olmak çağrıda bulunmak kul hakkı yememek demektir. Adalet, hukuk demektir. Herkesin hakkını ve hukukunu müdafaa etmek demektir. CHP'li elde etmek demek kim mağdur olursa olsun herkesin hakkını, hukukunu savunan birey demektir. Herkesin kimliğine saygılı olmak demektir. CHP'li elde etmek çağırmak herkesin inancına saygılı edinmek demektir. Din ve vicdan özgürlüğünün temeli budur. CHP'li edinmek demek herkesim hayat tarzına hürmet etmek demektir. Bu amaçlarla biz yola çıktık. CHP'li almak seslenmek bununla beraber adaleti tekrar savunmak demektir. Kainat adalet üzerine yapı edilmiştir. Adaleti sağlamazsanız toplumun birliğini ve dirliğini sağlayamazsınız. Adaleti ayağa kaldıramazsanız toplumda bozulma başlar. CHP'li almak demek saygıdeğer bir devletin felsefesine, insan haklarına saygı göstermek demektir. Bizim dışımızdaki tüm canlıların hakkını ve hukukunu gözetmek demektir.

Bu ülkede yaşamış herkesin rahat içinde yaşamasını isteriz. Bize oy verir ya da vermez hiç önemi değil. Ona hizmet götürmek bizim temel görevimizdir. Belediye başkanlarımız burada. Onlara 7 madde vermişim, her ay okuyun diyorum. Maddelerden birisi, 'Belediye başkanı seçildiğinizde önce yoksul mahallelerden başlayarak hizmet götüreceksiniz', bolca anaokulu açacaksınız diyorum.

'TÜRKİYE'NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ'

Fazla sorun var Türkiye'de farkındayım. Sorunların ne olduğunu da biliyoruz. Biz, 6 lider bir araya gelerek Türkiye'nin kaderini başkalaştırmak istiyoruz. Bir yüzyılı devirdik. 2023'e bu arada Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak istiyoruz. Bu amaçlarla yola çıktık. Bu amaçları gerçekleştireceğiz. Bugün Türkiye'nin içinde bulunduğu koşul bir parti olayı olmaktan çıkmıştır. Sorun bir Türkiye sorunudur ve biz Türkiye'yi ayağa kaldırmak zorundayız.

Bir sözüm var. Allah nasip eder sizlerin oyları oylarıyla eğer ittifak iktidar olursa Suriyeli kardeşlerimizi kendi iradeleri ile ülkelerine göndereceğiz.

'MÜLAKATI KALDIRACAĞIZ'

Gençlerimiz işsiz biliyorum. Yazılı da kazanıp sözlü de eleniyorsa onun hakkı, hukuku yeniyor demektir. Bu millete sözüm var. KPSS olacak, kim sınavı kazanmışsa ataması yapılacak. Görüşme kaldırılacak. Devlette liyakat olacak. Bir işi ehline teslim etmek yalnızca insanlığın gereği değil bununla beraber inancımızın da bir gereğidir. Kanunsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim.

'YOLSUZLUK YAPANLARIN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİM'

Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD'de. Buradan milyon dolarları ABD'ye transfer ediyorlar. Manhattan'da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali'nin çiftliğini satın alıyorlar. Kendi dünyalıklarını ABD'de yapıyorlar ama benim bu millete sözüm var o paraların tamamını Türkiye'ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim. Göreceksiniz yolsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim.Hiç endişe etmeyin. Hakkı, hukuku ve adaleti savunmak için bu kardeşiniz yürüdü. kimsesiz yürümedi, milyonlarla yürüdü. Adaleti birlikte sağlayacağız.

İnsanların hataları olabilir. Ara Sıra kurumların da eksiklikleri, yanlışlıkları olabilir. Bizimde CHP olarak hatalarımız, eksikliklerimiz oldu. Bugünde olabilir. Tüm mesele hatalardan ders çıkarmaktır. Biz oturduk Ankara'da güzel nutuklar attık 'Bize niye oy çıkmıyor' dedik. Sen gittin vatandaşın sofrasına oturdun mu? Derdini dinledin mi? Ziyarete Gitmek, konuşmak lüzumlu. Biz getirdik bir ara başörtüsü sorununu Türkiye'nin bir numaralı sorunu haline getirdik. Sana ne kardeşim kadının giyim kuşamından? Bizim yalnızca saygı duymamız lüzumlu.

'ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİN KADERİNİ GENÇLER BELİRLEYECEK'

Adımız Irk Partisi. Hakiki anlamda halkın partisi almak için çalışıyoruz. Doğudan, batıdan, güneyden, kuzeyden halkın partisi olmak için. Halkın her katmanına gidiyoruz, konuşuyoruz. Sandık günü elinizi vicdanınıza koyup oy kullanın. Önümüzdeki seçimlerin kaderini gençler belirleyecek, biz yok. 7.5 milyon genç öncelikle gidip sandığa oy kullanacak. Türkiye'nin kaderini belirleyecek. İlk kere sandığa oy kullanacak 7.5 milyon gencimiz var. Bu 7.5 milyon genç dünya siyaset tarihine manâlı bir servet bırakacak. Bir otoriter yönetimi, demokratik yöntemlerle sonlandırmak gibi bir görevi ifade edecek. Defalarca beraber sarayda oturanı Allah'ın izniyle emekli edeceğiz. Diktatör sözünü ilk önce Aydın'da bir mitingde kullanmıştım. Kullandığım süre yadırganmıştı fakat acilen ne dek içten olduğu biliniyor. Bugün Türkiye'nin geldiği koşul iç açıcı yok fakat düzelteceğiz.

'UYUŞTURUCU BARONLARIYLA KOL KOLA GİREN SİYASETÇİLERİN DEFTERLERİNİ DÜRECEĞİZ'

Kadınlarda fazla mutlu değiller. Kadınlarda bu iktidara zorunlu dersi verecekler. Evlerde kolaylık yok biliyorum. Uyuşturucu baronlarıyla kol kola giren siyasetçilerin ve baronların defterlerini düreceğiz. Gencecik evlatlarımızı zehirliyorlar. Polis kardeşlerimize 'Yetki sende' diyeceğiz. Hangi siyasi müdahale ederse onunda defterini düreceğiz. Tüm sıkıntıların farkındayız, nasıl çözeceğimizi de biliyoruz. Bizi yetkilendirin."

Günün Önemli Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum