Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken sözler! "Bir hafta kapatırsanız ülke açlıktan ölür" haberi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yakıt fiyatlarının fiyatı yüksek olduğunu açıklama ederek "Her akaryakıt istasyonu bir aidat dairesidir" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken sözler! "Bir hafta kapatırsanız ülke açlıktan ölür" haberi
23 Haziran 2022 - 12:10

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yakıt fiyatlarının fiyatı yüksek olduğunu açıklama ederek "Her akaryakıt istasyonu bir aidat dairesidir" şeklinde konuştu. Konuşmasında “65 yaş üstü vatandaşlarımızı bedava taşımak güzel. Ancak gelip bu işi şoförün üzerine yüklersen, zaten girdilerin aşağıda ezilen sürücü nefes alamaz. Verilenler yetmiyor" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şoförlere "İyi bir avukat tutarsanız bu davaların hepsini kazanırsınız" sözleriyle seslendi. Kılıçdaroğlu şoförlere ayrıca "Bir hafta kontak kapatırsanız ülke açlıktan ölür. Hesaplı hareketliliğin kalbi sizin işinizde. Gücünüzün farkında olan olun" dedi.

272e7b6f-cc43-410b-a11e-47c34a439267

Kemal Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Arzu Çerçioğlu ve parti yöneticileri ile birlikte sabah saat 09.00 ’da Mimar Sinan Mahallesi ’ndeki şoförlere ait Son Durak Tesisleri ’nde yolcu ve yük taşıyıcısı esnafla kahvaltıda bir araya geldi.

"BİR LAHZA ÖNCE ÇÖZÜLMELİ"

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Okumuş Şehiriçi Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın ve şoförler kadar karşılanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mazot zammından en çok etkilenen şoförlerin sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi.

e04f2b9d-dd00-45c8-bfe9-203dab2ab18a

"HER YAKIT İSTASYONU BİR VERGİ DAİRESİ"

Taşıma sektöründe yaşanan sorunların sadece Aydın ’ın değil, Türkiye ’nin sorunu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu “Her akaryakıt istasyonu bir vergi dairesidir” dedi ve yakacak fiyatlarının fiyatı yüksek olduğunu açıklama etti.

3d0c77d0-4224-47e7-adb4-609327fd128c

"YÜKÜN YÜZDE 80'İ ŞOFÖRLERDE, YÜZDE 20'Sİ DEVLETTE"

DERHAL ücretsiz taşınan 65 yaş üstü taşımada da şoför esnafın hakkının verilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“65 yaş üstü vatandaşlarımızı bedava taşımak hoş. Fakat gelip bu işi şoförün üzerine yüklersen, zaten girdilerin aşağıda ezilen sürücü nefes alamaz. Verilenler yetmiyor. İyi bir avukat tutarsanız bu davaların hepsini kazanırsınız. Bedava taşıyacaksanız hepsini saptamak zorundasınız. Bu işin yükü, yüzde 80 şoförlerin üstünde, yüzde 20 ’si ise devlette.

287881e9-ae09-4b61-8f54-119519fc757d

"GÜCÜNÜZÜN FARKINDA OLUN"

Bir hafta kontak kapatırsanız ülke açlıktan ölür. Idareli hareketliliğin kalbi sizin işinizde. Gücünüzün farkında olan olun. İşin özü, büyük sıkıntılar var, biliyoruz. Azıcık daha sabredin, sandıkta her şeyi halledeceğiz. Çoluk çocuğunuzun hakkı, memleketin huzuru için sandığa gidin, oyunuzu kullanın.”

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum