Kars'ta kırmızı ışıkta otomobile ateş açıldı:

Kars'ta cezaevinden çıkan bir kişi, içerisinde husumetlilerinin bulunduğu otomobili takip ederek kırmızı ışıkta kurşun yağmuruna tuttu. Olayda 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Kars'ta kırmızı ışıkta otomobile ateş açıldı:
09 Mayıs 2022 - 13:53


Olay, bugün 11.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi ile Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddelerini birleştiren kavşaktaki trafik ışıklarında meydana geldi. Bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen G.I., aralarında kan davası olduğu öğrenilen Yunus Kaplan'ın 35 ZRR 35 plakalı otomobili takip etti. Otomobilin kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilen G.I., tabancasıyla ateş etmeye başladı. Kavşakta meydana gelen silah sesleri üzerine olay yerine çok sayıda güvenlik ve sağlık ekibi sevkedildi. 

Güvenlik güçleri olay yerinden kaçmaya çalışan G.I.'yı kısa sürede yakalarken, sağlık ekipleri otomobil sürücüsü Yunus Kaplan'ın olay yerinde öldüğünü belirledi. Kaplan'ın kullandığı otomobilde bulunan Y.K.'nın yaralı olduğunu belirleyen ekipler, ambulansla Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürüldü. 

Cumhuriyet Savcısının olay yeri incelemesinden sonra Yunus Kaplan'ın cenazesi Harakani Hastanesi morguna kaldırıldı. Bu arada, polis olay yerine toplanan vatandaşları uzaklaştırdı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum