Kars'ta boşaltılan 2 blok talan edildi

Digor yolu 30 Ekim mahallesinde TOKİ konutlarında bulunan jandarmaya ait iki blok boşaltılmasının ardından talan edildi.

Kars'ta boşaltılan 2 blok talan edildi
12 Eylül 2020 - 08:53 - Güncelleme: 12 Eylül 2020 - 09:12Digor yolu 30 Ekim mahallesinde TOKİ konutlarında bulunan iki blok lojman talan edildi. 2007 yılında Dönemin Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu’nun TOKİ Başkanlığı ile yapmış olduğu anlaşma sonucunda kentsel dönüşüm kapsamında Kars kalesi bölgesinde bulunan gece kondular da yaşayan vatandaşlara ücretsiz ev sahibi olmaları için anlaşma yapıldı. Yapılan anlaşma sonucunda kale çevresinde gecekondularda hayatını sürdürmeye çalışan 341 aile TOKİ tarafından yaptırılan binalara taşındı. Ancak yaptırılan konutların bir kısmı kamuda çalışan polis ve askeri personellere lojman olarak tahsis edildi. Tahsis sonucunda kullanılır durumda olan askeri lojmanlar iki yıl önce boşaltılarak atıl durumda bırakıldı.

İki yıldır atıl durumda bırakılan yaklaşık 40 daire kimliği belirsiz kişi veya kişilerce adeta talan edildi. Askeri lojman olarak kullanılan iki blok ta bulunan kalorifer sistemi, elektrik tesisatı ve kapı pencereler tamamen sökülerek adeta harabeye çevrildi.

Çevre sakinleri boşaltılan lojmanların duyarsız kişi veya kişilerce adeta talan edildiğini kötü amaçlı mekanlar haline getirildiğini ifade ettiler.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum