Kars OSB'de gerçeğini aratmayan tatbikat

Kars Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlenen yangın tatbikatında, senaryo gereği binada yangın çıktı. Tatbikatta çıkan yangında mahsur kalan yaralı 1 kişi kurtarılırken, çıkan yangında kısa sürede söndürüldü

Kars OSB'de gerçeğini aratmayan tatbikat
21 Mayıs 2022 - 08:56


Kars Organize Sanayi Bölgesi’nde Afet ve Acil Durum (AFAD), Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Sağlık ve İtfaiye Müdürlüğü'nce yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta çıkan yangında mahsur kalan yaralı 1 kişi kurtarılırken, çıkan yangında kısa sürede söndürüldü.

Düzenlenen yangın tatbikatında, senaryo gereği bir binada yangın çıktı. Çıkan yangında yaralı bir kişi içeride mahsur kaldı. Yangın ihbarı alan itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri bölgeye kısa sürede intikal etti. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Ardından binada mahsur kalan vatandaş AFAD, UMKE, 112 Acil ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla binadan çıkarılarak ambulansa taşındı. Gerçeği aratmayan yangın tatbikatı renkli görüntülere de sahne oldu. 

Tatbikat sonrasında açıklama yapan AFAD Müdürü Oktay Ayğan, “Bugün de Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün organizasyonunda bulunduğumuz bölgede bir yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçekleştirdik. Tatbikata, UMKE ekipleri, AFAD, İtfaiye ekipleri ve işletmede çalışanlar katıldı. toplamda 11 araç, 44 personel katıldı. Yıl boyu bu tatbikatlarımız devam edecek. 15 Haziran’da da 26 farklı kurumun katılımıyla geniş kapsamlı tatbikat gerçekleştireceğiz. Bu gibi durumların tatbikatlarda kalmasını diliyoruz. Ama olabilecek olaylara karşı da hazırlıklı olmamız içinde bunları eğitimler ve zaman zaman da tatbikatlarla pekiştirmemiz lazım.” dedi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum