Karabük'te köpek dehşeti kamerada! Okula giden kız çocuğu duvardan atlayarak kurtuldu - kars haber

Antalya'da sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun aşağıda kalan, tedaviye alındığı hastanede 23 gün sonra yaşamı yitiren Mahra Melin Pınar (10) sonrası Türkiye gündemine oturan köpek saldırılarından biri de Karabük ’ün Safranbolu ilçesinde yaşandı.

Karabük'te köpek dehşeti kamerada! Okula giden kız çocuğu duvardan atlayarak kurtuldu - kars haber
30 Mart 2022 - 17:14

Antalya'da sahipsiz köpeklerden kaçarken kamyonun aşağıda kalan, tedaviye alındığı hastanede 23 gün sonra yaşamı yitiren Mahra Melin Pınar (10) sonrası Türkiye gündemine oturan köpek saldırılarından biri de Karabük ’ün Safranbolu ilçesinde yaşandı. Dün sabahtan okula gitmek için evinden meydana çıkan bir kız çocuğuna manâsız arazide bekleyen başıboş cadde köpekleri saldırdı. Genç kız, üzerine koşan köpeklerden takriben 1.5 metre yüksekliğindeki duvardan atlayarak kurtulabildi. Büyük nefret yaşamış genç kızın köpeklerin saldırısından kaçtığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

öte taraftan yaklaşık 20 gün önce de ortaokul öğrencisi olan Azra Kuru isimli kız çocuğu ile arkadaşının site içerisinde aynı köpeklerin saldırısına uğradığı ve yaralandığı öğrenildi.

AW582642_02

“APARTMANDAN AYAKKABISIZ NASIL İNDİĞİMİ BİLMİYORUM”

İhlas Ajansı (İHA) muhabirine konuşan site sakinlerinden Esma Kuru, köpek saldırısının kendilerini fazla etkilediğini belirterek, “Kızım arkadaşıyla birlikte okuldan gelmişti. sonra onu uğurlamaya gitmek için aşağıya indi. Apartmandan çıkar çıkmaz 7-8 tane köpek bunların üzerine koşmaya başlıyor. Camdan kızlarımı takip ederken ‘Anne ’ diye bağırışından öyle etkilendim ki apartmandan ayakkabısız nasıl indiğimi bilmiyorum. Anlatırken bile o hatıra yaşayarak anlatıyorum şuanda. Aşağıya indiğimde kızımın çığlık seslerini duydum. sonra köpekleri arkadaşının babası kovalamaya başladı. Baktığımda kızım yerde çığlıklar içerisinde, arkadaşı da sürünerek tekerleğin altına içten giriyor. Onun bacağı mosmordu, kızım da yerden kalkamıyordu. Kızıma korkudan mı kalkamadığını sorduğumda ayağı üstüne basamadığını söyledi. Kızımı sırtıma alarak eve taşıdım. Bacağı fazla şişmeye başladı hastaneye kaldırdık hemencecik” dedi.

“Röntgende fazla ödem topladığı, yere basmaması gerektiği söylendi” diyen anne Kuru, “Bu vakit içerisinde ne okula gidebildi, ne ayağı üzerine basabildi. Derslerinden de geri kaldı. Dersi, okulu geçtim o psikolojiyi nasıl atlatacağız bilmiyorum. Bir anne olarak halen korkmaktayım. Bakkala ya da markete gidemiyorum. Köpek sesi duysam hemencecik pencere koşuyorum, acaba birini mi ısırdı diye” ifadelerini kullandı.

AW582642_03

“MERDİVEN GÖRDÜĞÜ ANDA KAÇIYOR”

Kuru, kızının bacağında halen bıkkınlık olduğunu açıklama ederek, şunları söyledi: “Bir haftadır babası götürüp getiriyor. Bacağı dümdüz bir şekilde merdiven inip çıkamıyor. Okulda öğretmenlerinin asansörünü kullanıyor. Bacağını bükemiyor, merdiven gördüğü anda kaçıyor. O bacağın çaresine nasıl bakacağız, nasıl düzelecek bilmiyorum.”

Köpek saldırısının ardındaki korkudan dışında çıkamadığını söyleyen Kuru, komşusunun kızının da dün köpeklerin saldırısına uğradığını, duvardan atlayarak kurtulduğunu kaydetti.

“HASAR VERMEDEN TOPLANSIN BU HAYVANLAR”

Yetkililerden yardım beklediğini aktaran Kuru, “Hayvanları bende fazla seviyorum, kedi, köpek görsem anında kucaklarım lakin bende hemen nefret edilen şey oluştu. Köpek görsem kaçacak haldeyim şuanda. Televizyonda izliyoruz, aralıksız ölüm haberleri. Çocukların canı yanmasın. Her gördüğümde insanlar kaçıyor, çocuklar anneleri ile iniyor köpekler korkularına. Yetkililerden rica ediyorum. Hayvanlara hasar vermeden toplansın bu hayvanlar. Icabında somut, manevi destek yaparız” diye konuştu.

İHA

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum