İzmir'deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama

İzmir'in Karabağlar ilçesinde gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kıyafet toplama kutusundaki kıyafetleri yağmalaması sonucu gözaltına alındı.

İzmir'deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
05 Ağustos 2022 - 23:23
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama, En son ajansdan gelen bilgilere göre: İzmir'in Karabağlar ilçesinde gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kıyafet toplama kutusundaki kıyafetleri yağmalaması sonucu gözaltına alındı.
Olay, 3 Ağustos gecesi İzmir Eski Sokak'ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre yol kenarındaki Qoser giyim kutusunun önünde bir araçtan 5 kişi inerek sandığa gitti. Kıyafet kutusunu açan kimliği belirsiz kişiler, vatandaşların kutuya bıraktığı kıyafetlerden beğendiklerini alıp, beğenmediklerini ise yere bıraktı. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde park halindeki araba ve kutunun etrafında duran 5 kişi, kıyafetleri kutudan çıkarıp seçti.

Arabaya kıyafet koydular.
Olay yerine gelen ve Kızılay koordinatörünün şikayeti üzerine çalışmaya başlayan polis ekipleri, plakayı tespit ederek zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Polis kısa bir kovalamacanın ardından 18 yaş altı zanlıları MS, TS, BS, SS ve KS'yi gözaltına aldı. Otomobilin bagajındaki giysiler çalındığında, otomobilin bagajının giysilerle dolu olduğu tespit edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi, polis çalışmalarının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar MS, TS, BS, SS tarafından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 18 yaşından küçük olan KS, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama
İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama

Geniş bir şekilde, İzmir’deki giysi kutusu talanında 4 tutuklama başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum