İşte Kars'a ihanetin resmi

Kars'ta dolmuş durağının camları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırıldı.

İşte Kars'a ihanetin resmi
01 Aralık 2021 - 09:28


Yenişehir Mahallesi İsmail Aytemiz Bulvarı Kars Harakani Devlet Hastanesi önünde ve Kars Müftülüğü İlyas Gümüş Kuran Kursu karşısında bulunan “Dolmuş Duraklarının” camları kimliği belirsiz kişilerce kırılırken, vatandaşlar ise; Dolmuş duraklarına zarar vermenin kimseye faydası olmaz, ancak zararı olur diyerek tepkilerini ortaya koydular.
2000 Yılının başında dönemin Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından Kars’ta toplu taşıma Kars halkının hizmetine sunuldu. Kars’ta bütün mahalleleri bir birine yakın eden bu hizmet ile birlikte, bir de Kent mobilyaları, Şeffaf dolmuş durakları, Işıklı reklam panoları ve Billboardlar hizmete girdi. Ne yazık ki, o günden bu güne kadar sağlam kalmayı başaran Şeffaf dolmuş durakları, Işıklı reklam panoları ve Billboardlar son günlerde ardı ardına kendini bilmezler tarafından zarar görmekte. Yenişehir Mahallesi'nde vatandaşların dolmuş beklemeleri için yaptırılan ve yıllardır sağlam şekilde hizmetini sürdüren, iki adet modern camlı dolmuş durağının cam kısmı ve Işıklı reklam panoları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırılarak kullanılamaz hale getirildiler.
Vatandaşlara aktif olarak hizmet eden dolmuş duraklarının camlarının bilinçsiz kişiler tarafından kırıldığı düşünülürken, dolmuş durağında bekleyen vatandaşlar ise, “bu cahilce davranışı sergileyen kişi veya kişilerin dolmuş durağına değil kamu malına zarar vermişlerdir. Bu olayı gerçekleştirenlerin biran evvel bulunup cezalandırılmaları gerekir” açıklamasında bulundular.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum