İstanbul'da yeni bir 'dinci' vakıf daha kuruldu haberi

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İstanbul'da "Muavenet İlim ve Kültür Vakfı" adıyla bir vakıf daha kuruldu.

İstanbul'da yeni bir 'dinci' vakıf daha kuruldu haberi
25 Haziran 2022 - 09:47

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, İstanbul'da "Muavenet İlim ve Kültür Vakfı" adıyla bir vakıf daha kuruldu. Vakfın amacı "her kademeden talebelere eğitim imkânı oluşturmak" olarak açıklandı.

GÜNCEL 25.06.2022 09:06 İstanbul'da yeni bir 'dinci' vakıf daha kuruldu Resim: AA

Vakıflar Genel Müdürlüğü ’nün Devlete Ait Gazete ’de yayımlanan kararıyla, İstanbul'da 'dinci' bir vakıf daha kuruldu.

"Muavenet İlim ve Kültür Vakfı" adıyla kurulan vakfın, 11 vakfedeni bulunuyor. Amacı "İlim, irfan ve fazilet gibi önemli değerlere sahip fertlerin yetişmesi belli başlı gayesi için her kademeden talebelere eğitim imkânı meydana getirmek"

ifadeleri ile açıklanan vakfın mal varlığı ise peşin para 100 bin TL olarak belirlendi.

Merkezi İstanbul olan vakfın sona ermesi durumunda servet ve haklarının devri için Hizmet Vakfı ’nın belirlenmesi uyarı çekti.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, vakfın kurucu mütevelli heyeti üyeleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk ’e 'deccal' diyen Said Nursi ’nin öğrencilerinden olduğu belirtilen Abdullah Yeğin, Ahmet Aytimur ve Bayram Yüksel isimleri yer alıyor.

Günün Manâlı Manşetleri Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum