İstanbul'da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası sebebiyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi. Bu karar doğrultusunda bu akşam saat 23.00'deri y.

İstanbul'da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu
29 Kasım 2021 - 23:36

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, İstanbul'da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası sebebiyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi.

Bu karar doğrultusunda bu akşam saat 23.00'deri yarın saat 18.00'e kadar ilk önce motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceği belirli açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir fedâkarca çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini gözetmek amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir."

Vali Yerlikaya'nın paylaşımı:

#İstanbul ’da hayatı negatif etkileyen #lodos ve #fırtına nedeniyle,

⚠️Trafik seyir ve can güvenliğini temin etmek için

⏰Bugün 23.00 ’ten
⏰Yarın 18.00 ’e dek motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter ’lar kullanılmayacaktır.????????????

???????? https://t.co/weh1EqsNxj pic.twitter.com/tbEtrKcf8y

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) November 29, 2021

Getir'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Kasırga nedeniyle yollar motokuryelerimiz için güvenli olmayan. hemen İstanbul'daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, sadece araçlarımızda sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti sebebiyle öteki illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu tedbir dolayısıyla siparişlerinizdeki yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınızı rica ediyoruz.

pic.twitter.com/RIL2zIwdwo

— getir (@getir) November 29, 2021

YEMEKSEPETİ'NDEN AÇIKLAMA

Yemeksepeti de sosyal medyadan, "Yollardaki arkadaşlarımızın güvenliği en büyük önceliğimiz. İstanbul'daki hava koşulları normale dönene değin saha ekiplerimizle yaptığımız teslimatlara ara verdik." açıklamasını yaptı.

Bilgilendirme: pic.twitter.com/kUNeaoyMYb

— Yemeksepeti (@yemeksepeti) November 29, 2021

EKREM İMAMOĞLU: DÜRÜST BULUYORUM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal ağ hesabından, "Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını dürüst buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene değin lütfen siparişleri askıya alalım." paylaşımı yaptı.

Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını doğru buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene değin lütfen siparişleri askıya alalım.

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) November 29, 2021


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum