İşitme engelli genci dövüp, sosyal medyada yayınlamıştı! "Fırat Delikanlı"nın savunması ortaya çıktı

Durum, 25 Mart tarihinde çekilen güç görüntülerinin sosyal medyada tepki çekmesi ile orta çıkmıştı.

İşitme engelli genci dövüp, sosyal medyada yayınlamıştı! "Fırat Delikanlı"nın savunması ortaya çıktı
25 Kasım 2021 - 14:44

Durum, 25 Mart tarihinde çekilen güç görüntülerinin sosyal medyada tepki çekmesi ile orta çıkmıştı. Edinilen bilgiye göre, Aydınlatılmış ’da yaşayan işitme engelli Engin E., ’Delikanlı ’ lakaplı Fırat K ’nın "Hediyelik eşya işinde çalışır mısın?" teklifi üstüne İzmit ’e geldi. Hediyelik ürünlerin satışını gerçekleştiren Engin E., Fırat K. ve yanında bulunan arkadaşları ile bir dağ evine gitti. Burada iddiaya göre, Fırat K. ve arkadaşları, Engin E. ’yi darp etmeye başladı. Fırat K., elindeki bıçağı işitme engelli Engin D ’nin boğazına dayadığı haldeki çekilen görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Engin E. ’nin ise işaret dilini kullanarak darp edildiği anları anlattığı görüntüsü, sosyal ağ kullanıcıları kadar "#FıratDelikanlıTutuklansın" hashtagi ile paylaşıldı.

Kısa sürede sosyal ağ kullanıcılarının tepkisini çeken görüntüler, büyük yankı uyandırdı.

Engin E. davacı olurken, Fırat K. ise olaydan sonra kayıplara karışmıştı. Olayla ilgili geniş çaplı egzersiz başlatan Kocaeli polisi Fırat K. ’yı ve olayla ilgisi olduğu belirlenen Emrah M. ve Murat A., Salih Ö. Ve Ersin K. ’yi yakalayarak gözaltına aldı. Kocaeli Adliyesi ’ne sevk edilen şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"KÂR PAYIMA DÜŞEN 70 TL'Yİ İSTEDİM VERMEDİLER"

Olayla ilgili hazırlanan iddianame 7. Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi. İddianamede ifadesine yer verilen müşteki Engin E., yüzde 50 işitme engelli olduğunu, 22 Mart tarihinde Fırat K. ’nin kendisini arayarak ‘İzmit ’e gel hediyelik eşya var. Satış istersen satış yapabilirsin ’ dediği ve bunu üzerine Kocaeli ’ne geldiğini ifade etti. İzmit otogarına Fırat K. ’nin gönderdiği ama kendisinin tanımadığı iki kişiyle gittiğini söyleyen Engin E., “Beni Fırat ’ın yanan kafeye götürdüler. Orada Fırat bana satmam için hediyelik eşya verdi. Orada kar payının benzeri yarıya paylaşılması konusunda anlaştık. sonra kafenin yakınlarında 150 TL ’lik satış yaptım. Satış ardından ben dahil 6 birey bir dağ evine gittik. Hepimiz işitme engelliydik. Az Önce arabadayken parayı onlara verdim. Dağ evinde birazcık içki aldık sonra ise benim payıma düşen 70 TL ’yi istedim. Fırat ’ın yanında yer alan bir diğer şahıs, bana küfürler ederek ‘vermiyoruz parayı git evinde otur ’ dedi. Sonrasında Fırat, 4-5 yıl öncesinde sosyal medyada ifşa olan eşcinselliğimle alakalı çıplak fotoğrafları göstererek ‘sen ne yapıyorsun ’ dedi. Bu sırada arkamda bulunan bir kişi kafama vurdu. Diğerleri de ona eşlik ederek yumruk ve kemerle vurdu. Paramı vermeden beni arabanın bagajına koyarak otogara bırakıp gittiler. Hepsinden şikayetçiyim” dedi.

"ENGİN BENİMLE CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

İddianamede yer alan bir öteki ifadede ise sanık Fırat K., “Daha evvelden Engin ile bir iletişimim yoktur kendisini tanımıyorum. Çarşıda arkadaşım Murat A. ile içki aldığımız esnada yanımıza gelerek hediyelik eşya satmak istediğini söyledi. Ben de kendisine kafelerin yerini gösterdim. Azıcık süre geçtikten sonra tekrardan yanımıza geldi. Bizimle sohbet ettiği esnada parmağındaki ve kulağındaki küpeyi ayrım ettik. Bunun nedenini sorduğumda eşcinsel olduğunu ve benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Bu sırada ben çok sinirlendim. Utanmıyor musun bana bunu söylemeyi gibi şeyler söyledim, yüzüne tükürdüm ve kendisi ile konuşmak için oradan ayrıldık. Alkollü olduğum için nereye gittiğimizi hatırlamıyorum, zaten Engin gideceğimiz yeri tanımlama etti. Fazla eski ve kapısı açık bir eve gittik, orada birlikte içki aldık. Burada Engin ’e niçin erkekler ile cinsel ilişkiye girdiğini sordum. O da bana ‘Paramı öyle kazanıyorum ’ dedi. sonradan benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyleyince alkolün de etkisi ile Engin ’i tekme tokat dövdüm. Benim dışımda Engin ’i döven olmadı. daha sonra Engin ’in telefonunu zorla alarak kendi fotoğraflarımızı çekerek sosyal ağ ve LGBT gruplarında paylaştırdım. Bu resimlerin üstüne de ‘Eşcinsel olmanın sonu bu ’ gibi birkaç cümle yazdırdım. Engin ile ne ben ne Murat ne de Emrah ilişkiye girdi. Zaten o teklifi yapması nedeniyle darp ettim” diye konuştu.

"5 SUÇTAN DAVA AÇILDI"

Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 şüphelinin akıl ve eylem birliği içerisinde hareket ederek “mahsus öldürmeye girişim, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun vazgeçme, özel hayata ilişkin ses ve görüntüyü ifşa etme ve hakaret suçlarından haklarında dava açılmasını kararlaştırdı.

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum