İşitme engelli genci dövüp, sosyal medyada yayınlamıştı! "Fırat Delikanlı"nın savunması ortaya çıktı

Olay, 25 Mart tarihinde çekilen zorlama görüntülerinin sosyal medyada tepki çekmesi ile orta çıkmıştı.

İşitme engelli genci dövüp, sosyal medyada yayınlamıştı! "Fırat Delikanlı"nın savunması ortaya çıktı
25 Kasım 2021 - 13:40

Olay, 25 Mart tarihinde çekilen zorlama görüntülerinin sosyal medyada tepki çekmesi ile orta çıkmıştı. Edinilen bilgiye takriben, Kültürlü ’da yaşayan işitme engelli Engin E., ’Delikanlı ’ lakaplı Fırat K ’nın "Hediyelik eşya işinde çalışır mısın?" teklifi üstüne İzmit ’e geldi. Hediyelik ürünlerin satışını gerçekleştiren Engin E., Fırat K. ve yanında yer alan arkadaşları ile bir dağ evine gitti. Burada güya, Fırat K. ve arkadaşları, Engin E. ’yi darp etmeye başladı. Fırat K., elindeki bıçağı işitme engelli Engin D ’nin boğazına dayadığı haldeki çekilen görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Engin E. ’nin ise muhabere dilini kullanarak darp edildiği anları anlattığı görüntüsü, sosyal ağ kullanıcıları tarafından "#FıratDelikanlıTutuklansın" hashtagi ile paylaşıldı.

Kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çeken görüntüler, büyük yankı uyandırdı.

Engin E. davacı olurken, Fırat K. ise olaydan daha sonra kayıplara karışmıştı. Olayla ilgili geniş çaplı çalışma başlatan Kocaeli polisi Fırat K. ’yı ve olayla ilgisi olduğu belirlenen Emrah M. ve Murat A., Salih Ö. Ve Ersin K. ’yi yakalayarak gözaltına aldı. Kocaeli Adliyesi ’ne sevk edilen şahıslar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"KÂR PAYIMA DÜŞEN 70 TL'Yİ İSTEDİM VERMEDİLER"

Olayla ilgili hazırlanan iddianame 7. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde kabul edildi. İddianamede ifadesine yer bahşedilen müşteki Engin E., yüzde 50 işitme engelli olduğunu, 22 Mart tarihinde Fırat K. ’nin kendisini arayarak ‘İzmit ’e gel hediyelik eşya var. Satmak istersen satmak yapabilirsin ’ dediği ve bunu üzerine Kocaeli ’ne geldiğini açıklama etti. İzmit otogarına Fırat K. ’nin gönderdiği ama kendisinin tanımadığı iki kişiyle gittiğini söyleyen Engin E., “Beni Fırat ’ın yanan kafeye götürdüler. Orada Fırat bana satmam için hediyelik eşya verdi. Orada kar payının sözde yarıya paylaşılması konusunda anlaştık. sonra kafenin yakınlarında 150 TL ’lik satmak yaptım. Satış sonrasında ben dahil 6 birey bir dağ evine gittik. Hepimiz işitme engelliydik. Hemen Şimdi arabadayken parayı onlara verdim. Dağ evinde birazcık içki aldık sonradan ise benim payıma düşen 70 TL ’yi istedim. Fırat ’ın yanında bulunan bir öteki kişi, bana küfürler ederek ‘vermiyoruz parayı git evinde otur ’ dedi. Ardından Fırat, 4-5 yıl öncesinde sosyal medyada ifşa olan eşcinselliğimle alakalı çıplak fotoğrafları göstererek ‘sen ne yapıyorsun ’ dedi. Bu sırada arkamda yer alan bir kişi kafama vurdu. Diğerleri de ona eşlik ederek yumruk ve kemerle vurdu. Paramı vermeden beni arabanın bagajına koyarak otogara bırakıp gittiler. Hepsinden şikayetçiyim” dedi.

"ENGİN BENİMLE CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

İddianamede yer alan bir öteki ifadede ise davalı Fırat K., “Daha önceden Engin ile bir iletişimim yoktur kendisini tanımıyorum. Çarşıda arkadaşım Murat A. ile içki aldığımız esnada yanımıza gelerek hediyelik eşya satmak istediğini söyledi. Ben de kendisine kafelerin yerini gösterdim. Biraz zaman geçtikten sonra tekrardan yanımıza geldi. Bizimle sohbet ettiği esnada parmağındaki ve kulağındaki küpeyi ayrım ettik. Bunun nedenini sorduğumda eşcinsel olduğunu ve benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Bu sırada ben fazla sinirlendim. Utanmıyor musun bana bunu söylemeyi gibi şeyler söyledim, yüzüne tükürdüm ve kendisi ile konuşmak için oradan ayrıldık. Alkollü olduğum için nereye gittiğimizi hatırlamıyorum, zaten Engin gideceğimiz yeri tasvir etti. Çok eski ve kapısı açık bir eve gittik, orada birlikte içki aldık. Burada Engin ’e neden erkekler ile cinsel ilişkiye girdiğini sordum. O da bana ‘Paramı o kadar kazanıyorum ’ dedi. sonra benimle cinsel ilişkiye girmek istediğini söyleyince alkolün de etkisi ile Engin ’i tekme tokat dövdüm. Benim dışımda Engin ’i döven olmadı. daha sonra Engin ’in telefonunu zorla alarak kendi fotoğraflarımızı çekerek sosyal medya ve LGBT gruplarında paylaştırdım. Bu resimlerin üstüne de ‘Eşcinsel olmanın sonu bu ’ gibi birkaç tümce yazdırdım. Engin ile ne ben ne Murat ne de Emrah ilişkiye girdi. Zaten o teklifi yapması sebebiyle darp ettim” diye konuştu.

"5 SUÇTAN DAVA AÇILDI"

Cumhuriyet Başsavcılığı, 5 şüphelinin us ve eylem birliği içerisinde hareket ederek “kasten öldürmeye girişim, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, özel hayata ilişkin ses ve görüntüyü ifşa etme ve hakaret suçlarından haklarında dava açılmasını kararlaştırdı.

(İHA)

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum