ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

ING Türkiye, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Yüzde 17,43 sermaye yeterlilik rasyosu ve toplam 98,7 milyar TL'lik kombine aktifleri ile ekonomiye 62,6 milyar TL'si para olmak üzere toplam 72,2 milyar TL sağladı.

ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı
05 Ağustos 2022 - 19:58
ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı, En son ajansdan gelen bilgilere göre: ING Türkiye, 2022 yılının ilk yarısına ilişkin konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Yüzde 17,43 sermaye yeterlilik rasyosu ve toplam 98,7 milyar TL'lik kombine aktifleri ile ekonomiye 62,6 milyar TL'si para olmak üzere toplam 72,2 milyar TL sağladı.

ING Türkiye, 2022 ilk yarı konsolide finansal sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde ING Türkiye'nin sermaye yeterlilik oranı yüzde 17,43, aktif toplamı 98,7 milyar TL, vergi öncesi kârı ise 1,6 milyar TL oldu. 30 Haziran 2022'de bankanın sermayesi 11,9 milyar TL'ye, toplam mevduatı ise 60,9 milyar TL'ye ulaştı.

"Güçlü sermaye yapımızla mali tablolarımızda iyi performans gösteriyoruz"
ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, yılın ilk yarısını değerlendirirken yaptığı değerlendirmede, "Küresel enflasyonun ve türbülansın dünyadaki etkilerinin arttığı bu dönemde, müşterilerimizin, destekçilerimizin ve çalışanlarımızın yanında yer alıyor, ekonomik kalkınmaya katkıda bulunuyoruz. Türkiye yapıyor Bölgemizdeki çalkantı dünya ekonomisinde de hissediliyor Güçlü sermaye yapımızla mali tablolarımızda iyi performans gösteriyoruz Buna göre yılsonuna göre yüzde 16 arttı yılsonunda sermayede yüzde 11 arttı. Ayrıca ülke ekonomisine verdiğimiz kredi desteğini yılsonuna göre yüzde 14 artırdık.

"İşletmelerin hayatını kolaylaştırmak için dijital ve esnek hizmetler geliştiriyoruz"
Dijital liderlik yolunda güçlü adımlar attıklarını vurgulayan Gökgöz, "Şubelere ve kalıplara sığmayan bankacılık anlayışımıza göre işletmelerin hayatlarını zenginleştirmek için dijital ve esnek hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. - ING'ye üye olmak için dijital deneyimi sonlandırıyor ve bu hizmeti veren lider kurumlar arasında yer alıyoruz.Ayrıca dijital kanallarımızdan ING KOBİ Doğrudan Kredisi sunuyoruz.İşletmeleri sürekli desteklemek ve nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi fırsatları sunuyoruz. Ayrıca ticarette işletmelerin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla iş ortaklıkları kuruyoruz.Son olarak Hepsiburada ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde Hepsipartner İş Ortağı platformuna katılan satıcılara ek avantajlar sunuyoruz.

"300 milyon euroluk sürdürülebilirlik işleminin %100'ünü yeniledik"
Sürdürülebilir bir dünya hedefiyle yol aldıklarını açıklayan Gökgöz, "Sürdürülebilirlik alanında öncü adımlar atan, sürdürülebilir bir gelecek inşa etme hedefiyle çalışan, uluslararası tecrübemizi ve uluslararası tecrübemizi aktaran bir grubun parçasıyız. Bunun da ötesinde, geçen yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 300 milyon Euro'luk bankamızın sürdürülebilirlikle ilgili ilk sendikasyon kredisini %100 yenilemiş bulunuyoruz. hem müşterilerimize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır."

"Halkımızın desteğini ön planda tutuyor ve direniş dünyamızı genişletiyoruz"
Çalışan memnuniyeti için başarının anahtarı olarak esneklik ve yenilikçiliği gördüklerini belirten Gökgöz, "Çalışanlarımızın desteği bu dönemde önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda insana yakışır çalışma koşullarının öncüsü ING olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Esneklik dünyamızı çalışanlarımız için genişletiyoruz.Esnek çalışma modellerimizle sektörde fark yaratan yeniliklere imza atan bir kuruluş olarak, iş ile sınırlı değil, Flexi Kariyer ve Flexi İzin gibi yenilikçi uygulamalarımızla esneklik sunuyoruz. değil, İK uygulamalarına yansıtıyor.”

Banka, dijitalleşme vizyonu doğrultusunda daha rahat bir bankacılık deneyimi sunmak için ING Mobil'e yeni özellikler eklemeye devam etmiş ve kullanıcılarına ING Mobil ile İstanbulkart'a bakiye yükleme imkanı sunmuştur.

Geniş bir şekilde, ING Türkiye 2022 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı başlıklı ajandan gelen haberin bilgisi verildi. Buna benzer daha fazla haberlere aşağıya kaydırarak görebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum