İbo Show konuğu Ayta Sözeri kimdir? Ayta Sözeri kaç yaşında ve nereli? - kars haber

Türk oyuncu ve şarkıcı olan Ayta Sözeri şarkıcılık ve oyunculuğun yanı sıra insan hakları ve LGBT hakları aktivistidir.

İbo Show konuğu Ayta Sözeri kimdir? Ayta Sözeri kaç yaşında ve nereli? - kars haber
30 Mart 2022 - 21:39

Türk oyuncu ve şarkıcı olan Ayta Sözeri şarkıcılık ve oyunculuğun yanı sıra insan hakları ve LGBT hakları aktivistidir. Sözeri, Kırmızı Oda dizisinde 'Zekiye Keklik' rolünü canlandırdı. İşte Ayta Sözeri hakkında detaylar...
İbo Show konuğu Ayta Sözeri kimdir? Ayta Sözeri kaç yaşında ve nereli?

AYTA SÖZERİ KİMDİR?

31 Mart 1976 Batı Almanya doğumlu Ayta Sözeri anne göre Çerkes asıllıdır. 1982'de ailesiyle İzmir'e yerleşti ve 20'li yaşlarında cinsiyet değişim ameliyatı oldu. Ege Üniversitesi İşletme Bölümü'nü tamamladı. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk müziği eğitimi aldı. Sezen Aksu'nun da bulunduğu sanatçılara konserlerinde geri vokallik yaptı.

Sözeri "Benimle Söyle" müsabaka programının jüriliğini üstlendi. 2019'da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği ilk konserinde Belkıs Özener'i sahnesinde ağırladı. Konserleri büyük alaka gördü ve 2020'de Bodrum Antik Tiyatrosu'nda verdiği konserde efsane usta Gülden Karaböcek'i sahnesinde konuk etti.

Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum