İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrenci ulaşım indirimi kararına veto haberi

AK Parti ve MHP'li üyelerin teklifiyle geçen ay gerçekleştirilen meclis toplantısında kabul edilen öğrenci abonmanına yapılan yüzde 40'lık zammın geri alınarak İETT'nin sübvanse edilmesine ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kadar baştan görüşülmek üzere meclise sev.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrenci ulaşım indirimi kararına veto haberi
17 Mayıs 2022 - 00:10

AK Parti ve MHP'li üyelerin teklifiyle geçen ay gerçekleştirilen meclis toplantısında kabul edilen öğrenci abonmanına yapılan yüzde 40'lık zammın geri alınarak İETT'nin sübvanse edilmesine ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kadar baştan görüşülmek üzere meclise sevk edildi.

"REKLAMA 849 MİLYON LİRA AYIRAN İBB BAŞKANI..."

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, konuyla ilgili sosyal ağ hesabından yaptığı paylaşımda, "Reklama 849 milyon lira ayıran İBB Başkanı, İstanbullu öğrencilerimiz için 463 milyon lira sübvanseyi fazla görerek, meclisten geçirdiğimiz, 'Öğrenci abonmanlarına yapılan yüzde 40 zammın geri alınması ve İETT ’nin sübvanse edilmesi' teklifimizi veto etti" ifadelerini kullandı.

Reklama 849 Milyon TL ayıran İBB Başkanı, İstanbullu öğrencilerimiz için 463 milyon TL sübvanseyi fazla görerek, meclisten geçirdiğimiz “Öğrenci abonmanlarına yapılan %40 zammın geri alınması ve İETT ’nin sübvanse edilmesi” teklifimizi VETO etti. #GençlerCevapBekliyor pic.twitter.com/w0QiPYSFNU

— Mehmet Tevfik GÖKSU (@mt_goksu) May 16, 2022

"TABİİ Kİ VETO EDECEĞİM" DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu daha önce, mecliste tartışılarak kabul edilen, yüzde 40'lık ulaşım zammının öğrenciler için sübvanse edilmesine karşın karara ilişkin, "Önce 'indirimi yapacağız' dedik, seçimden önce. Biz 85 liraya -mazot 6 lirayken- öğrenciye sattığınız kartı 40 liraya indirdik. Mazot 20 lira olmuş, öğrenci 109 liraya çıktı, diyorsunuz ki '78 liraya sat.' O vakit sattığın 85 liradan daha ucuza sat. Allah düşünce versin. Kendi çocuklarınıza, gençlerinize anlatın bunu, size gülerler. Evlatlarınıza, çocuklarınıza, gençlerinize anlatamazsınız. Natürel fakat veto edeceğim." ifadelerini kullanmıştı. (AA)

imamoğluuu


Haber Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir. Kars Haber Yerel Kategorileri de mevcuttur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum